Янукович доручив підготувати документи щодо Чорноморського флоту РФ

2 Жовтня 2012, 01:59

 "Президент  Віктор Янукович підписав доручення з метою подальшого поглиблення відносин стратегічного партнерства з Росією та неухильного виконання домовленостей, досягнутих під час п’ятого засідання Українсько-Російської міждержавної комісії. У документі насамперед зроблено акцент на забезпеченні реалізації центральними органами виконавчої влади завдань, визначених у Протоколі засідання УРМК", – зазначив  Гончарук.

За його словами, значну увагу в дорученні відведено підготовці до підписання двосторонніх документів, зокрема щодо перебування Чорноморського флоту РФ на території України та визначення українсько-російського державного кордону в Азовському і Чорному морях, а також Керченській протоці.

 Крім того, представники влади мають забезпечити проведення низки важливих двосторонніх заходів за участю  Януковича – зокрема його візиту до РФ та третього Українсько-Російського міжрегіонального економічного форуму під патронатом президентів двох країн у Нижньому Новгороді.

 «Президент    тримає на особливому контролі виконання досягнутих з російською стороною домовленостей на найвищому рівні. Адже ефективна робота в цьому напрямку суттєво активізує взаємовигідне українсько-російське співробітництво. Глава держави очікує від центральних органів виконавчої влади чітких узгоджених дій для своєчасного та повного виконання свого доручення», – підсумував Андрій Гончарук.

Читайте також: Чорноморська (не)безпека

Нагадаємо, згідно з  даними джерел видання  ZN.UA, пакет домовленостей між Україною та Росією щодо розмежування Азовського і Чорного морів та Керченської протоки містить вимогу росіян щодо модернізації Чорноморського флоту РФ. Кремль не поспішає підписувати договір через побоювання, що українська сторона не виконає свою частину угоди.

12 липня президенти України та РФ Віктор Янукович і Владімір Путін по завершенню засідання україно-російської міждержавної комісії в Ялті повідомили про завершення переговорів щодо делімітації Азовського і Чорного морів, а також Керченської протоки.

У свою чергу, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров повідомив, що остаточних домовленостей щодо делімітації кордону між Росією та Україною не досягнуто.

98