НОВИНИ

Росія затягує з розділенням морського кордону через побоювання, що українська сторона не виконає обіцянку

Пакет домовленостей між Україною та Росією щодо розмежування Азовського і Чорного морів та Керченської протоки містить вимогу росіян щодо модернізації Чорноморського флоту РФ. Кремль не поспішає підписувати договір через побоювання, що українська сторона не виконає свою частину угоди, повідомляють джерела, близькі до переговорів.

За даними джерел ZN.UA, під час липневої зустрічі Віктора Януковича і Владіміра Путіна в Криму планувалося підписати угоду про розмежування Азовського і Чорного морів та Керченської протоки. Однак цього не сталося. Було прийнято тільки спільна заява президентів, в якійзнову йшлося про необхідність створення спільної українсько-російської корпорації з управління Керч-Єнікальським каналом.

«Росіяни бояться, що українці їх обдурять», - так пояснив ZN.UAситуацію один з високопоставлених співрозмовників з українського зовнішньополітичного відомства.

Проблема розмежування морських просторів передбачає пакетне рішення: Москва йде на делімітацію, а Київ, у свою чергу, погоджується на модернізацію Чорноморського флоту Росії, що базується в Криму.

«Це ідея Костянтина Грищенка, яку схвалив президент», - стверджує високопоставлений український дипломат.

Передбачалося, що від такої пропозиції Москва просто не зможе відмовитися. Адже ЧФ для Росії в цілому і Путіна зокрема - ностальгічний символ великої держави, демонстрація російської присутності в регіоні. А без модернізації флот перетворюється в базу іржавого металобрухту кораблів.

При цьому українська сторона хотіла б розвести за часом підписання цих двох документів: спочатку має бути завізована угодащодо делімітації морських просторів і Керченської протоки, а вже після цього Київ виконає свою обіцянку і дасть добро на модернізацію флоту в Криму. Такий варіант спочатку не влаштовував росіян, які побоюються, що українці не виконають свою частину домовленостей.

Нагадаємо, 12 липня президенти України та РФ Віктор Янукович і Владімір Путін повідомили про завершення переговорів щодо делімітації Азовського і Чорного морів, а також Керченської протоки.

У свою чергу, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров повідомив, що остаточних домовленостей щодо делімітації кордону між Росією та Україною не досягнуто.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.