Як вибити Ваші гроші з банку, якщо вам їх не видають! Пошир серед своїх близьких та знайомих!

Світ
24 Березня 2022, 11:09

Що Ви повинні знати, щоб протистояти нахабним банкірам, які наживаються на Вас під час війни.

Отже, ось юридично грамотна інструкція щодо поведінки у банку, запропонована нам авторитетними відвідувачами форуму та допрацьована нашими юристами.

Для початку – тим, кому в банку не видають навіть гривні (на жаль, також реальність) або видають суму меншу, ніж ту, на яку розраховували.

Перше.

З 21 березня Нацбанк змінив правила зняття готівки з рахунків та виведення грошей за кордон. Було збільшено щоденний ліміт на зняття готівки з валютних рахунків – з 30 до 100 тисяч гривень в еквіваленті. Тобто, якщо раніше Ви могли зняти з валютного рахунку до 1000 доларів, то тепер можна знімати за курсом на 3000 євро. Це, звичайно, вже більше, але практика показує, що найчастіше слідує відповідь, що «у касі немає грошей».

Тут Вам на допомогу приходить Положення, затверджене постановою НБУ від 3 грудня 2003 року № 516, а в ньому пункт 3.10:

3.10. Банк зобов'язаний у разі невиконання (неналежного виконання) вимоги вкладника про повернення вкладу (депозиту) або його частини (документ на переказ/заяву про повернення коштів тощо) (далі – вимога):

1) прийняти вимогу шляхом проставлення на ній дати отримання, підпису уповноваженої особи та видачі вкладнику письмового повідомлення про невиконання (неналежне виконання) цієї вимоги із зазначенням причини, дати взяття вимоги на облік, дати видачі повідомлення, прізвища, ім'я, по батькові уповноважених осіб банку;

2) прийняти вимогу на облік за відповідним позабалансовим рахунком.

Банк зобов'язаний виконати вимогу відповідно до умов договору банківського вкладу. Після виконання вимоги банк списує вимогу з відповідного позабалансового рахунку.

Друге.

Таким чином, якщо Ви бажаете забирати валютою в еквіваленті до 100000 гривень на день, тобто близько 3000 євро, і у Вас є можливість прийти до банку, то:

заходите в банк з двома примірниками попередньо підготовленої письмової вимоги про видачу необхідної Вам суми та пропонуєте керівнику відділення банку два варіанти на вибір:

1) видають гроші;

2) якщо не видають, то беруть Вашу вимогу на позабалансовий рахунок із зазначенням на Вашому екземплярі причин відмови.

Для банку ця заява є загрозою перевірок, штрафів та пильної уваги з боку НБУ. Зараз, звичайно, багато прощається, але хто знає, коли ваш банк потрапить до уваги НБУ? Ніхто. І менеджер у банку – теж. Таким чином, якщо ваш банк тримає в касі валюту для передачі «потрібним людям», то йому буде простіше від Вас відкупитись, видавши Вам вашу валюту.

Громадяни – увага – тим, кому не видають депозити!

Ситуація така сама. Діємо так само.

Передаємо цю інструкцію по руках!

P.S. Перечитав останній абзац та зрозумів, що сказав не все.

Третє.

Якщо Вам у банку будуть говорити, що у них у касі немає коштів, що, мовляв, у НБУ говорили, що видають валюту з валютних рахунків тільки, якщо вони є в касі, продовжуйте наполягати на своєму. Оборот «за умови наявності у касі» стосується лише випадку, коли клієнт вимагає в день більш ніж в еквіваленті 100000 гривень, у межах залишку своїх коштів на рахунку та саме у відділеннях банків на територіях, яким загрожують рахунки, якщо їх більше, ніж у еквіваленті до 100000 гривень, а у разі коли клієнт вимагає в день в еквіваленті до 100000 гривень, то не повинно виникати питання «є чи ні в касі». Дивись пункт 5 постанови НБУ від 24 лютого 2022 року №18. Для інших районів та областей, а також, якщо Ви знімаєте покладені НБУ в еквіваленті 100 тисяч гривень – слова «за наявності у касі» взагалі не застосовуються.

Позначки: