Як росіян лякають Україною: від сиру до терористів

28 Лютого 2012, 18:55

Так, 27 лютого ЗМІ повідомили про те, що спецслужби України і Росії зірвали плани терористів з підготовки замаху на прем'єр-міністра РФ Владіміра Путіна. Перший канал російського телебачення показав сюжет про те, як в Одесі затримали бандитів, які перебували у міжнародному розшуку, і які  збиралися у Москві влаштувати замах на Путіна відразу після президентських виборів 4 березня. Натомість експерти і журналісти висловили сумніви з того, що затримані дійсно готували замах на прем'єр-міністра РФ.

Читайте також: Український чинник як складова передвиборчої агітації Путіна

У лютому Росія звинуватила Україну в несанкціонованому відборі газу під час сильних холодів. На всіх федеральних телеканалах глядачам показали зустріч між президентом Дмітрієм Мєдвєдєвим і керівником ВАТ «Газпром» Алєксєєм Міллєром. Під час неї останній поскаржився главі держави на поведінку України: «Значний обсяг російського газу до європейських споживачів не доходив. В окремі дні на території України залишалося до 40 млн. куб. м. газу», що, за словами очільника газового монополіста, завдало значних збитків ВАТ «Газпром». Між тим, за кілька днів російська газова компанія визнала, що сама скоротила обсяги постачання газу до Європи.

 На початку лютого Росспоживнагляд почав вилучати з обігу і призупинив ввезення в РФ сирів трьох українських виробників.  А згодом список українських підприємств, яким заборонено поставки сиру на російський ринок, був розширений до семи.  Росспоживнагляд заявив, що претензії до українського сиру пов'язані з тим, що він не відповідає російському техрегламенту на молоко і молочну продукцію, отже продукти made in Ukraine є небезпечними для російських шлунків.  При цьому Росія відкинула пропозицію української сторони провести незалежні дослідження якості сиру.

Але, «не сиром єдиним». На телеканалі «Росія» виходить політичне ток-шоу «Історичний процес», ведучий якого, політолог і театральний режисер Сєргєй Кургінян лякає громадськість «помаранчевою інфекцією» – хворобою, що може ширитися з України.

 Тим часом 15 січня у Росії вийшов перший номер передвиборної газети «Не дай Бог!», мета якої – розповідати про жахіття, яких може зазнати Росія у випадку революції. У цьому випуску, зокрема, вийшов матеріал «Как Украина меняла голубое сало на оранжевое мыло» про події 2004 року. Серед авторів випуску – Володимир Мамонтов, публіцист Леонід Радзіховський, журналіст Наталя Барабаш, політичний консультант Анатолій Вассерман з України, головний редактор газети «Известия в Украине» Яніна Соколовська, журналіст Максим Шевченко, письменник Віктор Єрофєєв. Наклад видання 5 млн 490 тис., розповсюджується безкоштовно. 

 Відомий режисер Нікіта Міхалков з телеекранів лякає виборців образом нинішнього голови Харківської облдержадміністрації Михайлом Добкіним. Мовляв, ось яка людина балотувалася на посаду міського голови.