Гуцули попереджають владу, що в Карпатах може з’явитися нова столиця України

5 Липня 2012, 13:44

Учасники акції під звуки трембіти, дримби та сопілки танцювали гуцульські танці.

На акцію організатори привели козу, оскільки гуцули займаються розведенням овець та кіз. За словами організаторів, овець під Івано-Франківськом не вдалося знайти, тому привели козу, яка жувала скошену траву.

На стрічках повисіли написи: «Гуцульському мовленню – статус хоча б районного», «Вони можуть. А ми нє?», «Йо!» і «Верховина – столиця України».

Коментуючи журналістам мету проведення акції, організатори вимагали, «аби до нас ся дослухала районна, обласна та вкраїнна влада і її мужі. Аби с знали і виділи, що з гуцулами тоже тре сі рахувати… Якщо вони сі дозволяют в там тій Україні такево робити, то ми теж хочем таке мати, але своє».

Один з учасників акції, мешканець Івано-Франківська Дмитро Чуйко наголосив, що прийняття мовного закону вже викликає саркастичний сміх.

За його словами, якщо російська мова може стати державною, то ми вимагаємо, щоб і «мови етнографічних груп: бойків, гуцулів, лемків зробили державними».

Як повідомллось, 3 липня після ухвалення в цілому мовного закону авторства регіоналів Ківалова-Колесніченка опозиція розпочала біля Українського дому акцію протесту.

4 липня біля Українського дому, де мала відбутись прес-конфренція Януковича відбулися сутички між учасниками акції протесту проти ухвалення мовного закону та міліцією. Прес-конференція Януковича перенесена на невизначений термін.

Загалом Україною прокотилася хвиля протестів проти ухваленого мовного закону «регіоналів» Вадима Колесніченка та Сергія Ківалова.

Зокрема, президія Львівської облради оголосила керівників ОДА, а також представників Партії регіонів та їх сателітів, представниками окупаційної влади в Україні.

Тернопільська облрада заявила, що припиняє будь-які контакти та співпрацю з облдержадміністрацією, та збирається розірвати договори оренди з ОДА. Також депутати планують розглянути питання створення виконкому облради і скасування рішення про делегування ОДА своїх повноважень.

У зв’язку з ухваленням мовного закону спікер парламенту Володимир Литвин та віце-спікер Микола Томенко оголосили про свою відставку.