Гриценко переконаний, що влада «купує» прихильність виборців за вкрадені у них гроші

8 Квітня 2012, 11:51

«Наприкінці грудня голова Партії регіонів, прем'єр Азаров, плакав у парламенті крокодилячими сльозами: «Мы просчитали каждую копейку и не можем больше ничего людям дать. Примите этот бюджет». І раптом через два місяці без жодних економічних зрушень звідкись з'являються ще 25 мільярдів. Що це означає? Хтось бреше. Або в грудні Азаров, або зараз Янукович. Насправді обоє – і тоді, і зараз. Ті мільярди планували вкрасти і все розписали, а тепер побачили, що рейтинги падають, як не падали ні в Ющенка, ні в Кучми, ні в Кравчука. Вирішили рятуватися – кинути по куску риби найбіднішим», – розповів Гриценко.

За його словами, економічного підґрунтя для виплат заощаджень, підняття зарплат та пенсій немає.

«Тому частину раніше вкраденого пустять на соціальні програми, щоб потім відбити. А ще знову братимуть кредити. Міжнародний валютний фонд не дасть, але Путін дасть. За це йому запропонують газову трубу, землю, підприємства. Ще не все розікрали», – зазначив політик.

Гриценко вважає, що у Януковича є всі важелі та повноваження, щоб працювати, як той присягав.

«Я не вішаю всіх собак на Януковича. Але якщо замість гарантування прав і свобод вирішив, що його команда безбашенно крастиме, що кожен матиме своє «Межигір'я», буде його приховувати через підставні фірми, то це – те, чого не можна пробачати. Перекрили б раз, другий, третій дорогу до «Межигір'я» – і він би віддав украдене ще до президентських виборів. Треба, щоб на кожній прес-конференції вставав журналіст і питав у Януковича: «Як ваш син-стоматолог зміг стати одним із найбагатших людей?». В Азарова й Клюєва треба питати: «Чому ви мовчите про свою власність у Австрії?». У Тігіпка: «Чому у вас не задеклароване житло у Франції?». Щоб земля під ними горіла від сорому», – зауважив Гриценко.

Нагадаємо, 7 березня президент Віктор Янукович запропонував нові соціальні ініціативи, серед яких збільшення доплат різним категоріям населення, повернення вкладів Ощадбанку СРСР, іпотека під 2-3% річних.

На Банковій заявили, що з 16 млрд грн, необхідних на реалізацію соціальних ініціатив, близько 11 млрд грн вже є. При цьому ще 10 млрд грн планується виділити на іпотеку.

При цьому податківці обіцяли, що не посилюватимуть фіскальний тиск для стрімкого збільшення зборів до бюджету. Разом з тим річний план Держмитниці зі збирання податків збільшено на 7 млрд грн.