Грищенко запевняє, що “швидка допомога” у Києві працює за лондонськими стандартами

26 Лютого 2013, 13:53

"Сьогодні ми маємо цей диспетчерський пункт, як взірець того, що має бути в усіх великих містах дещо в меншому масштабі, де населення менше", – сказав Грищенко. 

"Разом з тим стандарти і технічне оснащення таких пунктів має бути уніфіковане і відповідати найвищим стандартам. Те, що ми сьогодні побачили, практично таке ж аналогічно працює в Лондоні та інших містах Європи", – додав віце-прем'єр.

Він наголосив, що сьогодні служба екстреної медичної допомоги стикається з проблемами забезпечення правильної маршрутизації викликів, підвищення відповідальності тих, хто працює в цій службі.

Віце-прем`єр підкреслив, що держава забезпечуватиме фінансування для закупівлі транспортних засобів для швидкої медичної допомоги.

Водночас Грищенко зазначив, що органи місцевої влади також повинні шукати фінансові можливості для забезпечення служби екстреної медичної допомоги.

Як відомо, в 2012-13 роках була запланована реалізація національного проекту «Своєчасна допомога», який передбачає утворення єдиних регіональних оперативно-диспетчерських служб з використанням GPS-технологій для зменшення часу прибуття бригад швидкої медичної допомоги до пацієнта.

Нагадаємо, 4 грудня було оприлюднено Додаток до постанови Кабінету Міністрів № 1119 від 21 листопада 2012 року, згідно з яким норматив прибуття бригад швидкої медичної допомоги на місце події за екстреним зверненням у містах становитиме 10 хвилин, поза межами міста – 20 хвилин з моменту надходження звернення.

Читайте також: Реформа вітчизняної екстреної меддопомоги нагадує швидкий ремонт «під євро» в умовах тотальної економії