За її словами, як засвідчує практика, приблизно 80% відсотків цих скарг будуть відхилені, адже вони не відповідають критеріям прийняття скарг Європейським судом. 20% – потенційно прийнятні скарги.
За словами Преображенської, до Європейського суду людина може звернутись, пройшовши всі етапи української судової системи. 60% скарг українців, як зазначила директор Центру сприяння міжнародного захисту, надходять на невиконання рішень національного суду і тривалість досудового розгляду.
«Наразі ухвалено більше 800 рішень проти держави України, переважна частина яких була виграна. І це негативний знак для держави», – зазначила керівник міжнародного центру.
За її інформацією, Україна зараз перебуває на 4-му місці (з 47 країн, проти яких можна поскаржитися до міжнародного суду) за кількістю скарг – 7,3%.
Як повідомлялось, нещодавно Європейський суд з прав людини розкритикував українські офіційні структури за перешкоджання позивачам, які хочуть звернутися до Страсбурга.
Україна вже не один рік посідає третє після Росії й Туреччини місце за кількістю обвинувальних вироків, винесених проти неї в Європейському суді з прав людини. Так, за підсумками 2011 року проти Туреччини було винесено 159 вироків, проти Росії – 121, проти України – 105.
При цьому у березні цього року Європейський суд з прав людини звинуватив Україну в невиконанні кінцевого рішення внутрішніх судів.