НОВИНИ

Євросуд з прав людини зобов'язав Україну виплатити мешканцеві Івано-Франківщини €154 тис.

Європейський суд з прав людини зобов'язав Україну виплатити 100 тис. євро компенсації за моральні збитки, 51 тис. євро за матеріальні збитки і 3 тис. 50 євро компенсації витрат і видатків 45-річному Богдану Савицькому. Про це сказано в повідомленні прес-служби Ради Європи.

Підставою для такого рішення стали жорстоке поводження у відділенні міліції й порушення права на справедливий судовий розгляд. Житель Івано-Франківської області скаржився, що в серпні 1998 року внаслідок побиття 3 міліціонерами він отримав подвійний перелом хребта.

Крім того, з його слів, не було жодного ефективного розслідування цього інциденту, він не мав доступу до матеріалів справи слідства й не міг ефективно брати участь у розслідуванні. Українець також скаржився, що українська влада не надала копії процесуальних рішень, прийнятих у ході розгляду його скарги на жорстоке поводження.

Він також зазначав, що влада перешкоджала його зверненню до Європейського суду з прав людини, оскільки відмовилися надати йому доступ до необхідних документів.

Суд визнав порушення статті 3 конвенції (заборона катувань і нелюдського або такого, що принижує достоїнство, поводження), статті 6 частини 1 (право на справедливий судовий розгляд) і статті 34 (право на подачу індивідуальної скарги).

Нагадаємо, відповідно до звіту комітету міністрів Ради Європи, в 2011 році Європейський суд з прав людини зобов'язав Україну виплатити за своїми рішеннями 900 тис. євро.

Так, 16 лютого Суд прийняв попереднє рішення, яким зобов'язав Україну виплатити 44,35 тис. євро компенсації 39-річному жителеві Харкова В'ячеславу Савіну за незаконне затримання і катування. У квітні цього року стало відомо про рішення ЄСПЛ, за яким він зобов'язав Україну виплатити 30 тис. євро за позовною заявою білоруського бізнесмена Павла Молочка.

У 2011 році на розгляді Євросуду перебувало більше 10 тис позовів проти України.