ГПУ відкрила провадження щодо можливого втручання у вибори США (документ)

15 Серпня 2017, 20:55

Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження щодо можливого втручання у вибори президента США. Про це повідомив нардеп Андрій Деркач, на підставі заяви якого було відкрите провадження.

Деркач виклав у Facebook копію своєї заяви і відповідь ГПУ на неї.

Читайте також: Манафорт допоміг Опозиційному блоку пройти до ВР після анексії Криму – Bloomberg

"Тільки прозоре і ретельне розслідування фактів незаконного втручання українських посадових осіб у виборчу кампанію США може відновити довіру стратегічного партнера до України", – зазначив нардеп.

Читайте також: Як до теми втручання у вибори США притягнули Україну. Огляд інопреси

Нагадаємо, детективи НАБУ і прокурори САП у травні 2016 року почали досудове розслідування так званої "чорної бухгалтерії" Партії регіонів на підставі документів, переданих колишнім заступником глави СБУ Віктором Тріпаком. Згодом НАБУ опублікувало повідомлення про "чорну бухгалтерію" Партії регіонів. У ньому йшлося про те, що серед прізвищ осіб в списку значиться Пол Манафорт, який очолював на той момент виборчу кампанію Дональда Трампа. За даними видання The New York Times, із «чорної бухгалтерії» Манафорт міг отримати $12,7 млн, перебуваючи радником колишнього президента України Віктора Януковича.