Гончарук заявив, що Україну не цікавить контракт із “Газпромом” на один рік

20 Листопада 2019, 15:49

Україна не зацікавлена в укладанні контракту з "Газпромом" про транзит газу терміном на один рік. Про це під час брифінгу 20 листопада сказав прем'єр-міністр Олексій Гончарук, передає РБК-Україна

 

За його словами, Україна зацікавлена ​​в довгостроковому контракті, який забезпечить енергобезпеку України та Європи.

 

"Що стосується конкретних положень контракту – я б не хотів давати коментарі, тому що йдуть переговори … У рамках переговорах ці домовленості мають обговорюватися вільно, без тиску з точки зору політичних позицій … Ми наполягаємо, що Україні потрібен не якийсь там проміжний варіант на один рік, щоб росіяни могли завершити свою інфраструктуру, за допомогою якої вони будуть тиснути на Україну і Європу", – зазначив Гончарук.

 

В той же час, як зазначив прем'єр, Україна зацікавлена ​​в довгостроковому контракті, в рамках якого сторони будуть працювати на європейських умовах.

 

Як повідомлялося, у Нафтогазі прогнозують падіння української економіки після зупинки транзиту російського газу.

 

Зауважимо, наразі російський газ до Європи постачається через газотранспортну систему України в межах контракту, який завершується 31 грудня 2019 року. Нового контракту на транзит Україна та Росія ще не уклали. З цього приводу у Брюсселі триває низка тристоронніх перемовин Україна-Росія-Євросоюз. У листопаді відбудеться новий раунд переговорів. Його дата ще не відома.

 

Україна відкидає пропозицію Росії подовжити контракт на транзит російського газу в Європу на один рік, оскільки "це може бути тільки новий контракт, тільки за європейськими правилами".