НОВИНИ

У Нафтогазі прогнозують падіння української економіки після зупинки транзиту російського газу

Наслідки Україна відчує з січня 2020-го.

У разі припинення транзиту російського газу територією України падіння українського ВВП може становити до 0,7% за результатами 2020 року. Про це у середу, 13 листопада, сказав виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко в інтерв’ю Укрінформу.

 

Наслідки зупинки транзиту Україна відчує з січня 2020-го.

 

«Щомісяця ми отримували від транзиту 200-250 млн доларів, і ось у січні буде фактично остання проплата за грудень 2019-го, але вже в лютому це припиниться. І уряд відчує ефект негайно», - сказав Вітренко.

 

Як зазначається, відповідно до розрахунків Нафтогазу, у разі припинення транзиту «за найбільш песимістичним сценарієм, падіння української економіки може скласти до 0,7% з урахуванням ефекту мультиплікатора замість прогнозованого зростання на 3,3%».

 

Нагадаємо, щоб постачати до Європи газ в обхід України, Росія хоче запустити газогони «Північний потік-2» та «Турецький потік». Введення їх в експлуатацію дасть змогу РФ постачати ті ж обсяги газу до Європи, що й зараз, не використовуючи українські послуги з транзиту. «Північний потік-2» пролягатиме через води Росії, Фінляндії, Швеції, Німеччини та Данії.

 

Зараз російський газ до Європи постачається через газотранспортну систему України в межах контракту, який завершується 31 грудня 2019 року. Нового контракту на транзит Україна та Росія ще не уклали. З цього приводу у Брюсселі триває низка тристоронніх перемовин Україна-Росія-Євросоюз. У листопаді відбудеться новий раунд переговорів. Його дата ще не відома.

 

Україна відкидає пропозицію Росії подовжити контракт на транзит російського газу в Європу на один рік, оскільки «це може бути тільки новий контракт, тільки за європейськими правилами».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.