НОВИНИ

Коболєв заявив, що Нафтогаз відкидає ідею Росії подовжити договір про транзит газу

Україна може укласти тільки новий контракт за європейськими правилами.

Україна не погоджується на пропозицію Росії подовжити контракт на транзит російського газу в Європу на один рік. Про це повідомив очільник НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв під час Українського газового форуму в середу, 9 жовтня.

 

«Я не розумію, навіщо українській стороні може бути цікаво продовження старого контракту... Наша позиція, яку ми займаємо - це може бути тільки новий контракт, тільки за європейськими правилами», - повідомив Коболєв.

 

Він зазначив, що терміни і умови Газпром повинен обговорити з новоствореним оператором ГТС України - компанією, якій передадуть ГТС від Нафтогазу. При цьому, Нафтогаз більше не зможе бути стороною переговорів з Газпромом.

 

За словами Коболєва, новий український оператор уже передав російській стороні проект міжоператорскої угоди (interconnection agreements), який регулює питання приєднання мереж.

 

Нагадаємо, напередодні російський міністр енергетики Алєксандр Новак запропонував подовжити чинний контракт на транзит газу з Україною на рік.

 

Як відомо, чинна «газова» угода Україна-Росія закінчується в кінці 2019 року. Щодо довгострокового транзиту газу через Україну з 1 січня 2020-го у Брюсселі триває низка тристоронніх перемовин Україна-Росія-Євросоюз.

 

За результатами переговорів міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель заявив, що РФ може підписати договір про транзит газу за європейськими стандартами, якщо Україна готова до цього до 1 січня 2020 року.

 

Наступний раунд переговорів запланований на 28 жовтня. Сторони обговорять обсяги та тарифи транзиту російського газу на європейський ринок територією України.

 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.