Головне за вихідні. Хресний хід УПЦ КП у Києві та “День прийняття Криму” у РФ

30 Липня 2018, 08:55

 Хресний хід: 1030-річчя хрещення Київської Русі

Фото: Хресна хода у Києві (РБК-Україна)

У Києві з нагоди 1030-річчя хрещення Київської Русі пройшов хресний хід представників Української православної церкви Київського патріархату. 

 

Віряни вирушили від Володимирського собору. Маршрут пролягав бульваром Тараса Шевченка, вулицею Володимирською, через Софійську та Михайлівську площу до Володимирської гірки,Рух вірян був ускладнений парканами, встановленіими поліцією.

 

Дивіться також: Хресний хід УПЦ Київського патріархату

 

На деякий часі хода зупинилася, біля парку Шевченка утворився затор з людей. Поліція не пропускала людей за металевий паркан.

 

Біля пам'ятника Волидимиру Великому відбулись заходи за участі президента України Петра Порошенка.

 

Окрім цього, у МВС розповіли, що у хресному ході за єдину помісну церкву беруть участь близько 65 тисяч вірян УПЦ Київського Патріархатускільки вірян взяли участь у хресному ході за єдину помісну церкву

 

За даними МВС, правопорядок під час хресної ходи охороняли 2,5 тисячі правоохоронців.

 

У Росії схвалили закон про "День прийняття Криму"

 

Рада Федерації РФ схвалила закон про встановлення 19 квітня пам'ятної дати – Дня прийняття Криму, Тамані та Кубані до складу Російської імперії у 1783 році. Документ ухвалено на засіданні Ради Федерації РФ 28 липня.

 

Наголошується, що у маніфесті "не згадується про приєднання чи іншої форми авторитарного, а тим більше силового, впливу на входження Кримського півострова до складу Росії".

 

Згідно з пояснювальною запискою, "взяття у 1783 році Криму під захист Російської імперії на прохання його жителів, які страждають від воєн, стало легітимною формою входження Криму до складу Росії".

 

Також у записці вказується "незаконність передачі Криму зі складу РРФСР до складу УРСР в 1954 році, що суперечило конституції РРФСР і конституції СРСР".

 

У сою чергу Міністр закордонних справ Павло Клімкін назвав ухвалений у Росії закон про святкування 19 квітня "Дня прийняття Криму, Тамані та Кубані до складу Російської імперії" жалюгідним кроком і демонстрацією слабкості РФ.

 

Він додав, що РФ шукає аргументи в минулому, тоді як "цивілізований світ – в міжнародному праві".

 

 У Львові пошкодили щити на польському кладовищі: винуватцем виявився поляк

 

У Львові група молодиків пошкодила щити навколо скульптур левів на території польських військових поховань в межах Личаківського цвинтаря. Про це повідомив директор ЛКП "Музей "Личаківський цвинтар" Михайло Нагай.

 

За словами Нагая, 28 липня близько 10 молодиків спортивної статури розпочали розбирати реставраційні щити, які закривають скульптури двох левів біля арки на вході до польських військових поховань.

 

"Вони пошкодили щити, повиривали цілі шматки і рушили до входу. Вже на вході цих людей спробувала затримати наша охорона. Однак чоловікам вдалося вирватися за браму і там вони почали розбігатися хто куди" – повідомив Нагай.

 
Під час конфлікту порушників з охороною повз проїжджала машина патрульної поліції, правоохоронці спільно з охороною цвинтаря затримали одного з провокаторів.

 

Чоловік польською повідомив, що вирішив "визволити левів". Затриманий Матеуш Пасек назвався мешканцем Кракова. Він також розповів, що у групі було 9 осіб, усі вони зупинилися в одному з львівських хостелів, 29 липня підозрюваний планував повернутися назад до Польщі.

 

29 липня у Личаківському райсуді Львова відбулося судове засідання у справі даного інциденту. Затриманий громадянин Польщі визнав провину. Суд ухвалив рішення про штраф у розмірі 85 грн за статтею "дрібне хуліганство". Також чоловік має сплатити 340 грн судового збору.

 

На судовому засіданні був присутній представник Генконсульства Польщі у Львові.

 

У Нью Йорку українці представили віртуальний проект про найкривавіший день на Євромайдані

 

Молоді українські ентузіасти новітніх технологій представили в Нью-Йорку, у Вищій школі журналістики Міського університету віртуально-документальний проект "Aftermath VR" в рамках дводенної конференції. 

 

Творці проекту – молоді українці Олексій Фурман, Сергій Полежака і Кирило Жилінський.

 

"Можна сказати, це перша спроба відтворити революційні події євромайдан в Києві в форматі VR з використанням фотограмметрії і комп'ютерної графіки CGI, – сказав Олексій Фурман.

 

Варто зазначити, що віртуальному глядачеві пропонується потрапити у події 20 лютого 2014 року, коли підрозділи урядового спецназу, включаючи снайперів, відкрили вогонь на ураження проти демонстрантів, озброєних битами і саморобними дерев'яними щитами. 47 людей загинули в той день. Через кілька днів режим президента України Віктора Януковича був зметений, а сам він утік до Росії.розвінчуючи міфи

 

Також глядачеві видається спеціальний шолом з окулярами і два «контролера» для обох рук. Керуючи ними, він віртуально рухається по Інститутській вулиці, тим же маршрутом, яким ішли учасники Майдану, витісняючи поліцейських-спецназівців. Під час поїздки можна зупинятися, оглядаючи все навколо і активізуючи відеосвідоцтва очевидців і коментаторів, епізоди архівних документальних зйомок.

 

Презентація проекту запланована на листопад 2018 року.

 

Нагадаємо, український проект New Cave Media, який займається 360-градусним відео, відтворить у віртуальній реальності події на вулиці Інститутській в часи Революції гідності.