НОВИНИ

У Києві святкують 1030-річчя хрещення Київської Русі-України

Біля пам'ятника Волидимиру Великому відбудуться заходи за участі президента України Петра Порошенка.

Згідно з указом президента України від 8 серпня 2017 "Про заходи з підготовки та відзначення 1030-річчя Хрещення Київської Русі-України" на 27-28 липня підготовлено ряд заходів та молебні. 

 

28 липня відбудуться заходи біля пам'ятника Волидимиру Великому у Києві за участі президента України Петра Порошенка.

 

Окрім цього, президент уже привітав українців зі святом на своїй сторінці у Facebook.

 

"Святий рівноапостольний князь Володимир Великий прийняв християнську віру від Константинопольської Церкви, яка для нас і понині є Церквою-Матір’ю. І сьогодні, у день 1030-річчя хрещення Київської Русі-України, наша віра і наша спільна молитва про те, аби Константинопольський Патріарх якнайскоріше надав Томос Єдиній Помісній Православній церкві!,  - написав Порошенко. - Вітаю кожного українця в Україні та поза її межами з Днем Хрещення Русі-України!" З 9:30 до 11:30 відбудеться Божественна літургія УПЦ КП. Після цього віряни вирушать хресною ходою від Володимирського собору по бульвару Шевченка, вулиці Володимирській, через Софійську та Михайлівська площі до Володимирської гірки. Читайте також День Володимира-2018: привітання зі святом та значення імені 

 

 

Варто зазначити, що у зв'язку із заходами з нагоди святкування річниці хрещення Київської Русі у центрі Києва буде перекрито ряд вулиць з 12.00 до 13.30, а саме бульвар Тараса Шевченка (від будинку № 20 до будинку № 14), вулиця Володимирська (від будинку № 56 до вулиці Софійській) та Володимирський проїзд (від Софіївської площі до Михайлівської). 

 

Нагадаємо, у Києві в п'ятницю, 27 липня, пройшов хресний хід Української православної церкви Московського патріархату.

 

Раніше УПЦ Московського патріархату влітку 2016 року організувала «хресний хід» з Донеччини та Тернопільщини. На учасниках процесії помітили георгіївські стрічки і значки з портретом Ніколая ІІ. У зв'язку з цим голова Верховної Ради Андрій Парубій наголосив, що в українську столицю йдуть не тільки мирні громадяни, але і провокатори із забороненою символікою та символікою країни-агресора.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.