«Натомість, є лише кілька фрагментів відповідного документу, автори якого, як на мене, проявили неабияку професійну сміливість. Аналіз цих фрагментів не дозволяє зрозуміти, що повинна робити Центральна виборча комісія. Але, зрозуміло, що ЦВК уповноважена діяти лише на підставі закону», – сказав шаповал.
За його словами, «важко уявити, що ЦВК може ігнорувати приписи Конституції, зокрема, її статті 81, де визначено перелік підстав дострокового припинення повноважень народного депутата України.
«Перелік таких підстав в Конституції закритий, а сама Конституція не передбачає можливості їх доповнення за будь-яким судовим рішенням. Сподіваюсь, ситуація певною мірою проясниться, коли матимемо змогу ознайомитися з мотивувальною частиною відповідного документу», – зауважив Шаповал.
Як повідомлялось, ВАСУ відмовився надати у встановлений законом термін повний текст рішення про позбавлення мандатів народних депутатів Олександра Домбровського та Павла Балоги.
Нагадаємо, 8 лютого Вищий адміністративний суд позбавив депутатських мандатів Павла Балогу і Олександра Домбровського.
Приводом для такого рішення ВАСУ став позов депутата Верховної Ради VI скликання Юрія Кармазіна, який заявив про фальсифікації виборів в округах №11 (Вінницька область) і №71 (Закарпатська область). Вищий адміністративний суд своїм рішенням зобов'язав ЦВК провести повторні вибори в цих округах.
Згодом заступник голови ЦВК Андрій Магера заявив, що не бачить легітимного законодавчого механізму для призначення перевиборів в одномандатних округах №11 і №71.
Юридичний департамент Верховної Ради попросив колегію суддів Вищого адміністративного суду у повному тексті рішення про позбавлення повноважень депутатів серед іншого вказати і механізм його виконання, оскільки законодавство не дає на це питання чіткої відповіді.