Голова МЗС Польщі пояснив, навіщо Сейм прийняв постанову про визнання Волинської трагедії “геноцидом”

14 Вересня 2016, 20:53

Ухвалена в липні постанова Сейму Польщі про "геноцид поляків" на Волині в часи Другої світової може дати початок процесу порозуміння з Україною. Про це виданню Rzeczpospolita сказав міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський після зустрічі з президентом України Петром Порошенком.

"Я пояснив українському президенту, що для нас ухвалення цієї резолюції в Сеймі і називання, зрештою, своїм іменем те, що сталося кілька десятків років тому, було актом, який може дати початок процесу порозуміння, а не нашкодить відносинам", – сказав польський дипломат.

"Йдеться про те, щоб назвати все своїми іменами, показати один одному докази, перевести це питання в вимір діалогу істориків і зняти його з політичного порядку денного", – додав Ващиковський.

Як повідомлялося, 22 липня Нижня палата польського парламенту ухвалила резолюцію щодо Волинської трагедії, назвавши її геноцидом польського народу.

8 вересня Верховна Рада ухвалила заяву-відповідь парламенту Польщі щодо Волинської трагедії, де закликала польських колег продовжити фаховий діалог та припинити політизацію історії.

Після цього міністри закордонних справ України та Польщі Павло Клімкін та Вітольд Ващиковський домовилися про сприяння в організації спільної роботи істориків двох країн з вивчення подій, що сталися на Волині в роки Другої світової війни.