НОВИНИ

Глави МЗС України та Польщі домовилися про організацію спільної роботи істориків над питанням Волинської трагедії

Також міністри домовилися призначити співголів Українсько-польського форуму.

Міністри закордонних справ України та Польщі Павло Клімкін та Вітольд Ващиковський домовилися про сприяння в організації спільної роботи істориків двох країн з вивчення подій, що сталися на Волині в роки Другої світової війни. Про це Клімкін сказав під час спільної прес-конференції з Ващиковським у вівторок у Києві.

"Ми домовилися сприяти роботі наших істориків, які будуть документально, в архіви дивитися, що і як сталося (на Волині за часів Другої світової війни - Ред.)", - сказав глава МЗС України.

За його словами, під час переговорів глави МЗС двох країн домовилися призначити співголів Українсько-польського форуму, які будуть послідовно сприяти роботі істориків двох країн.

Як повідомлялося, 22 липня Нижня палата польського парламенту ухвалила резолюцію щодо Волинської трагедії, назвавши її геноцидом польського народу. За рішенням Сейму, 11 липня оголосили Національним днем пам’яті.

Перед цим Порошенко у Варшаві поклав квіти до пам'ятника жертвам Волинської трагедії, ставши на коліно перед ним. Президент Польщі Анджей Дуда високо оцінив такий крок української делегації.

24 серпня президенти України і Польщі Петро Порошенко і Анджей Дуда прийняли спільну декларацію. Пізніше у той самий день Дуда повідомив, що Україна та Польща до грудня узгодять кроки щодо спільних сторінок історії.

8 вересня Верховна Рада ухвалила заяву-відповідь парламенту Польщі щодо Волинської трагедії, де закликала польських колег продовжити фаховий діалог та припинити політизацію історії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.