НОВИНИ

Польський Сейм визнав Волинську трагедію геноцидом

За ухвалення відповідної резолюції проголосували 432 депутати, документ набуває чинності відразу після його ухвалення.

Нижня палата польського парламенту ухвалила у п’ятницю резолюцію щодо Волинської трагедії, назвавши її "геноцидом польського народу". За рішенням Сейму 11 липня оголосили Національним днем пам’яті.

За ухвалення документа проголосували 432 депутати, утрималися 10 законодавців, проти не було жодного голосу.

"Сейм Речі Посполитої встановлює 11 липня - в річницю апогею злочину - Національним днем пам’яті жертв геноциду, здійсненого українськими націоналістами щодо громадян Другої Речі Посполитої", - йдеться у резолюції.

У документі підкреслюється, що в "результаті здійсненого упродовж 1943-1945 років геноциду було вбито понад 100 тис. громадян Другої Речі Посполитої, в основному селян".

Водночас у ній зазначається, що "не можна ані замовчувати, ані не брати до уваги польські атаки у відповідь на українські села, в результаті яких гинуло цивільне населення".

Крім того, у резолюції Сейм висловлює солідарність з Україною у боротьбі із зовнішньою агресією щодо збереження територіальної цілісності країни.

Зазначається, що документ набуває чинності відразу після його ухвалення сеймом.

Перед ухваленням, щодо змісту резолюції тривала кількамісячна бурхлива дискусія. Текст постійно змінювався і доповнювався. В результаті слово "мучеництво", яке було у початковій версії резолюції, було замінено на "геноцид". Зміни до резолюції вносилися до останнього моменту перед голосуванням.

Нагадаємо, 8 липня Сенат Польщі ухвалив постанову, якою закликав Сейм встановити 11 липня Національним днем пам’яті жертв "геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої". За ухвалення резолюції проголосували 60 сенаторів, 23 були проти, 1 утримався.

Того ж дня президент України  разом із українською делегацією за участю представників Адміністрації президента України, посла України в Республіці Польща Андрія Дещиці та народної депутатки України Надії Савченко поклав квіти до пам'ятника жертвам Волинської трагедії у Варшаві.

В свою чергу, президент Польщі Анджей Дуда високо оцінив крок української делегації, яка вперше відвідала пам’ятник.

Крім того, 11 липня у мережі з’явилося відеозвернення української молоді до польського народу із закликом до примирення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.