Глава МВС Німеччини вирішив піти з посади керівника ХСС – ЗМІ

12 Листопада 2018, 10:28

Міністр внутрішніх справ Німеччини Горст Зеегофер повідомив про намір залишити посаду глави баварського Християнсько-соціального союзу. Про це повідомляє агенція dpa з посиланням на джерела в партії.

 

Як зазначається, Зеегофер 11 листопада повідомив про це однопартійцям у Мюнхені. За даними ЗМІ, він оголосить про свою відставку наступного тижня. Натомість нового лідера ХСС оберуть на початку наступного року.

 

Так, Зеегофер був багаторічним союзником канцлера Німеччини і лідера Християнсько-демократичного союзу Ангели Меркель. Однак, останнім часом міністр внутрішніх справ ФРН виступав з критикою канцлера, зокрема, стосовно міграційної політики.

 

Наголошується, що публічне протистояння Меркель і Зеегофера стало однією з причин падіння популярності трьох правлячих партій – ХДС, ХСС та Соціал-демократичної партії Німеччини.

 

Як повідомлялося 29 жовтня, за даними ЗМІ, канцлер Німеччини Ангела Меркель має намір відмовитися від висунення своєї кандидатури на пост канцлера після 2021 року. 

 

Нагадаємо, 3 липня стало відомо, що канцлер Німеччини Ангела Меркель та міністр внутрішніх справ Горст Зеегофер дійшли згоди в конфлікті щодо міграційної політики, який загрожував існуючій коаліції.

 

30 червня стало відомо, що канцлер Німеччини Ангела Меркель домовилася з 14 країнамипро прискорення процедури повернення мігрантів, які намагаються в'їхати до Німеччини.

 

Напередодні лідери ЄС на саміті в Брюсселі досягли домовленості щодо міграційної політики після понад десять годин переговрів та спроби Італії заблокувати рішення.  Зокрема, лідери ЄС домовились створити центри для мігрантів у тих країнах, які на це добровільно погодяться. Так, у цтаких  центрах визначатиметься, хто з мігрантів потребує політичного притулку, а хто  має бути депортований. Наразі не відомо, які країни погодились розмістити дані центри.