НОВИНИ

У Німеччині коаліція досягла компромісу в суперечці щодо біженців

Глава німецького МЗС Горст Зеегофер відмовився від своєї пропозиції піти у відставку.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель та міністр внутрішніх справ Горст Зеегофер дійшли згоди в конфлікті щодо міграційної політики, який загрожував існуючій коаліції. Про це повідомляє DPA.

 

"Ми досягли угоди", - сказав Зеегофер у Берліні після багатогодинних переговорів, підтвердивши, що він також відмовиться від своєї пропозиції піти у відставку.

 

Так, угода Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Меркель та Християнсько-соціального союзу (ХСС) Зеегофера полягає у створенні так званих транзитних центрів на німецько-австрійському кордоні, з яких будуть депортувати шукачів притулку, які вже звернулися в іншу країну ЄС.

 

"Це дійсно добрий компроміс", - сказала Меркель. За її словами, створюючи транзитні центри, а також працюючи разом з європейськими союзниками щодо імміграції, Німеччина тепер буде мати добру міграційну політику як на рівні ЄС, так і на національному рівні.

 

Зазначається, що мігранти будуть допущені на територію Німеччини, поки їхні справи розглядаються, що утримає владу від необхідності повертати людей до Австрії та інших країн, створюючи міжнародну напругу.

 

У свою чергу, початкові вимоги Зеегофера змусили б Німеччину блокувати багатьох шукачів притулку на своєму кордоні, незалежно від того, чого хочуть інші країни.

 

Водночас  чи погодиться третя партія в коаліції Німеччини, соціал-демократи, на угоду з транзитними центрами наразі незрозуміло.

 

30 червня стало відомо, що канцлер Німеччини Ангела Меркель домовилася з 14 країнами про прискорення процедури повернення мігрантів, які намагаються в'їхати до Німеччини.

 

Напередодні лідери ЄС на саміті в Брюсселі досягли домовленості щодо міграційної політики після понад десять годин переговрів та спроби Італії заблокувати рішення.  Зокрема, лідери ЄС домовились створити центри для мігрантів у тих країнах, які на це добровільно погодяться. Так, у цтаких  центрах визначатиметься, хто з мігрантів потребує політичного притулку, а хто  має бути депортований. Наразі не відомо, які країни погодились розмістити дані центри. 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.