"Кредит Росії десь розчинився. Я сподіваюся, що, в кращому випадку, на якісь соціальні видатки і витрати. Він, можливо, зняв напруження, яке було наприкінці року", – заявив Шеремета.
Він також наголосив, що нинішній стан української економіки вкрай важкий.
"Останні два роки у нас спад економіки. Був дуже серйозний дефіцит державного бюджету. У нас фактично порожня скарбниця, у нас валютних резервів менше, ніж на два місяці критичного імпорту, що дуже погано", – пояснив він.
На думку міністра, головна проблема в тому, що українська економіка – дефіцитозалежна, а у сформованій ситуації Україні необхідно подолати дефіцит держбюджету і торгового балансу.
"У нас тривалий час – навіть не останні чотири роки – видатки хронічно перевищували доходи, причому досить сильно. Ми імпортуємо набагато більше, ніж експортуємо", – пояснив Шеремета.
Він вважає, що з цим треба жорстко боротись, а кредит Росії у цій ситуації "фактично – … це порція наркотиків".
Віодномч Шеремета наголосив, що Київ сподівається на підтвердженні підписаних раніше угод з Росією.
"Угода діє. Будь-які гроші не будуть зайвими. Ми б хотіли, щоб це було на прийнятних ринкових умовах. Зробити так, щоб українські цінні папери були б цікавими для російських фондів теж …" – пояснив він.
Як повідомлялось, 30 січня президент Росії Владімір Путін вирішив призупинити виконання фінансових та енергетичних зобов'язань перед Україною тільки після формування нового українського уряду.
Нагадаємо, що 17 грудня 2013 року Росія і Україна досягли домовленості про те, що РФ купить українські євробонди на 15 млрд доларів, у тому числі за рахунок коштів Фонду національного добробуту. Сілуанов тоді повідомив, що Росія буде купувати папери України в 2013 і 2014 роках.
24 грудня Національний банк України отримав перший транш кредиту РФ у розмірі 3 млрд доларів у рамках наданих 15 млрд доларів. Організатором випуску єврооблігацій України, який буде розміщений на Ірландській фондовій біржі, виступить «ВТБ Капітал», підкреслив Президент РФ Владімір Путін. За його словами , це була пропозиція української сторони, для Росії вибір організатора був непринциповий.
Кошти Фонду національного добробуту, які РФ планує інвестувати в єврооблігації України, розміщуються на комерційних умовах з купоном 5%, підкреслив Путін.