Герегу напружує бездефіцитний бюджет Києва, але руки опускати вона не збирається

4 Лютого 2014, 16:53

"Рік фінансово буде напружений, нелегкий, тому руки ми не опускатимемо", – заявила Герега.

"Загалом ми дуже задоволені тим, що бюджет усе-таки ухвалено. І найголовніше – збережено соціальні гарантії для киян", – наголосила Герега.

За її словами, на додаткову заробітну плату у зв'язку зі збільшенням упродовж року мінімального розміру зарплати передбачено 500 млн гривень.

Також Герега запевнила, що загалом муніципальні надбавки для працівників бюджетної сфери збережуться на рівні 2013 року.

Крім того, секретар Київради висловила сподівання, що Києву вдасться отримати додаткові асигнування з держбюджету, зокрема на фінансування інфраструктурних проектів.

За словами Гереги, на інфраструктурні проекти в бюджеті столиці на поточний рік передбачено 1 млрд гривень.

Згідно з проектом держбюджету, передбачено вилучення з міського бюджету до держбюджету в сумі 1,5 млрд гривень. Зокрема, на будівництво метро на Троєщину в міському бюджеті передбачено 147 млн гривень.

Як повідомлялось, сьогодні Київрада на пленарному засіданні прийняла міський бюджет на 2014 рік з доходами 20,1 млрд грн і витратами 19,8 млрд грн.

За відповідне рішення проголосували 75 депутатів з 77 зареєстрованих у залі. Голосування відбувалося «вручну».

Нагадаємо, наприкінці минулого тижня стало відомо, що Київська міська державна адміністрація (КМДА) пропонує Київраді прийняти столичний бюджет на 2014 р. з доходами у сумі 20 млрд 100 млн 343,1 тис. грн і видатками у сумі 19 млрд 835 млн 536,3 тис. грн.

Наприкінці минулого року попри посилену охорону бійців «Беркуту» представники опозиції та протестувальники заблокували проведення виїзного засідання Київради в Солом'янській райдержадміністрації. Після цього Герега заявила, що столичні бюджетними не отримають зарплату за останні два місяці, тому що у неї немає умов для роботи. Згодом вона пожалілася на опозицію та протестувальників Віктору Януковичу.