НОВИНИ

Київрада "вручну" прийняла бюджет без дефіциту

Київська міська рада на пленарному засіданні у вівторок прийняла міський бюджет на 2014 рік з доходами 20,1 млрд грн і витратами 19,8 млрд грн. За відповідне рішення проголосували 75 депутатів з 77 зареєстрованих у залі. Голосування проводилося за допомогою підняття рук.

Бюджет був прийнятий за скороченою процедурою у зв'язку з тим, що, згідно із законодавством, місцевий бюджет має бути прийнятий не пізніше двох тижнів з моменту прийняття державного. Субвенції з держбюджету становлять 3,05 млрд грн, дотації вирівнювання фінансової забезпеченості - 200 млн грн. Профіцит бюджету становить 303,5 млн грн. Ці кошти будуть передані із загального фонду до бюджету розвитку та використані на повернення кредитів і погашення середньострокової позики, отриманої в 2013 р.

Фото з офіційного порталу КМДА

Зазначимо, наприкінці минулого тижня стало відомо, що Київська міська державна адміністрація (КМДА) пропонує Київраді прийняти столичний бюджет на 2014 р. з доходами у сумі 20 млрд 100 млн 343,1 тис. грн і видатками у сумі 19 млрд 835 млн 536,3 тис. грн.

Додамо також, що оскільки державний бюджет України було опубліковано 21 січня, всі місцеві бюджети, для яких у державному бюджеті визначаються міжбюджетні трансферти, мають бути затверджені до 3 лютого 2014 року включно. Також на сьогоднішньому засіданні голова Київської міської державної адміністрації Володимир Макеєнко закликав Київську міську раду розглянути питання відновлення діяльності райрад у Києві.

Як повідомлялося, 3 лютого Герега підписала розпорядження про скликання 4 лютого сесії міськради для прийняття бюджету-2014 та програми розвитку столиці.

Нагадаємо, наприкінці минулого року попри посилену охорону бійців «Беркуту» представники опозиції та протестувальники заблокували проведення виїзного засідання Київради в Солом'янській райдержадміністрації. Після цього Герега заявила, що столичні бюджетними не отримають зарплату за останні два місяці, тому що у неї немає умов для роботи. Згодом вона пожалілася на опозицію та протестувальників Віктору Януковичу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.