НОВИНИ

Герега скликає Київраду для прийняття бюджету та заради "нових шкіл і лікарень"

Секретар Київради Галина Герега підписала розпорядження про скликання 4 лютого сесії міськради для прийняття бюджету-2014 та програми розвитку столиці. Про це повідомляє прес-служба Київради.

«У понеділок 03 лютого 2014 року заступник міського голови – секретар Київради Галина Герега підписала розпорядження про скликання 04.02.2014 пленарного засідання сесії Київської міської ради з метою розгляду нагальних питань забезпечення життєдіяльності міста Києва. Зокрема, у порядку денному два питання: Програма економічного та соціального розвитку столиці та бюджет міста Києва на 2014 рік», - йдеться у повідомленні.

За словами, Гереги, за законом місцеві бюджети затверджуються протягом двох тижнів після оприлюднення Держбюджету, тому Київрада не може зволікати з ухваленням міського кошторису.

«Після ухвалення Державного міського кошторису виконавчому органу Київради (КМДА) знадобився певний час для формування Програми економічного та соціального розвитку та бюджету міста. Як тільки відповідні проекти рішень були передані до Київради, я одразу підписала розпорядження про призначення пленарного засідання», - пояснила Герега.

Вона запевняє, що у випадку неухвалення бюджету, Києву доведеться жити на 1/12 кошторису минулого року, що не дозволить профінансувати капітальні видатки та підвищити заробітні плати працівникам бюджетної сфери.

«Фактично місто матиме кошти лише на заробітні плати, і то на рівні минулого року. Ми не зможемо разом зі збільшенням мінімальної заробітної плати підвищити зарплати нашим бюджетникам. Зупиниться будівництво на великих інфраструктурних об’єктах: Подільському мостовому переході, розв’язці на Поштовій площі, проспекті Перемоги. Не буде коштів на реконструкцію шкіл, дитячих садочків та лікарень. Не зможемо провести реконструкцію дамб мулових полів Бортницької станції аерації, що навесні може призвести до екологічної катастрофи», - пояснила Герега.

Вона висловила сподівання, що всі фракції та групи Київради знайдуть порозуміння та ухвалять бюджет столиці на 2014 рік.
«Сьогодні наша країна знаходиться у складній політичній ситуації. На органи міської влади покладається подвійна відповідальність – забезпечити в кризових умовах розвиток міста та реалізувати соціальні гарантії. Затвердження бюджету – необхідна умова для стабільного життя столиці. Сподіваюся, що всі політичні сили розуміють свою відповідальність перед киянами і не залишать їх без надбавок, соціальних виплат, нових шкіл та лікарень», - сказала Герега.

Як повідомлялось, після бойкоту і пікетування компанія Гереги заявила, що вона підтримує народ у його протестах.

Нагадаємо, наприкінці минулого року попри посилену охорону бійців «Беркуту» представники опозиції та протестувальники заблокували проведення виїзного засідання Київради в Солом'янській райдержадміністрації. Після цього Герега заявила, що столичні бюджетними не отримають зарплату за останні два місяці, тому що у неї немає умов для роботи. Згодом вона пожалілася на опозицію та протестувальників Віктору Януковичу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.