Генрі Кіссінджер: У найближчому майбутньому алгоритми штучного інтелекту керуватимуть щоразу більшою людською активністю

26 Червня 2018, 14:15

Досі дослідження штучного інтелекту обмежувалося вузьким колом застосувань, тепер же розробники намагаються створити «універсально розумний» штучний інтелект, який зможе впоратися з численними завданнями. У найближчому майбутньому його алгоритми керуватимуть щоразу більшою людською активністю. Про це йдеться у статті геостратега та зовнішньополітичного діяча Генрі Кіссінджера, опублікованій німецькою газетою Die Welt

 

Але, зауважує він, ті алгоритми є лише математичними інтерпретаціями даних. Вони не пояснюють реальності, у якій ці дані виникають. 

 

«Світ ставатиме дедалі передбачуванішим і водночас дедалі загадковішим. Як ми в ньому житимемо? Чи зможемо ми керувати штучним інтелектом, покращувати його або хоча б стримувати його від заподіяння шкоди? Лякає сценарій, за якого штучний інтелект, оскільки він краще й швидше за людей набуває тих чи інших здатностей, поступово звузить нашу свободу дій та навіть людську природу до залишкової величини даних», – йдеться в матеріалі. 

 

За словами Кіссінджера, для медицини чи екологічного енергетичного сектору штучний інтелект відкриває неймовірні шанси. Але саме через те, що він приймає рішення про створюване, ще непевне майбутнє, можуть посилитися невизначеність і непевність.

 

Він зазначає, що тут важливими є три фактори: штучний інтелект може мати небажані наслідки; він може досягати бажаних цілей, але змінювати при цьому мислення та цінності людей; штучний інтелект хоча й міг би досягти поставлених цілей, але був би нездатним пояснити причини цього.