Генпрокурор вимагав відкласти ближче до Нового року судові розгляди щодо тих, хто підлягає обміну – документ

28 Грудня 2019, 18:53

Генпрокуратура свідомо відкладала розгляд запобіжних заходів по обвинуваченим, яких хочуть обміняти, ближче до нового року. Про це свідчить документ, який отримав із власних джерел INSIDER.

 

"До 23 12. не змінювати запобіжні заходи, натомість провести підготовчі заходи: персональний наліз по кожному підозрюваному/обвинуваченому/засудженому, відпрацювання алгоритму дій, узгодження із судом, учасниками процесу, призначення/перенесення судових засідань на 24-27.12.2019 року (на 24.12 з узгодженням подальшого перенесення на 27.12)", – йдеться в документу

У ньому також видається розпорядження про "узгодження"  із судом, учасниками процесу, тобто по суті – про позапроцесуальну змову.

Нагадаємо, керівництво ГПУ здійснювало тиск на прокурорів у резонансних провадженнях (справа про розстріли на Інститутській, справа харківських терористів тощо), вимагаючи звільнити обвинувачених із слідчих ізоляторів. Відповідний документ у своє розпорядження отримали з власних джерел журналісти Тижня.
 

Нагадаємо, 23 грудня Тристороння контактна група досягла домовленості щодо обміну полоненими між Україною та Росією.

 

Разом з тим у ЗМІ поширювалась інформація про те, що низку підозрюваних у злочинах, зокрема  "беркутівців" підозрюваних у розстрілах 20 лютого 2014-го на Інститутській готують до обміну, який нібито має відбутися 29 грудня.

 

Родичі Героїв Небесної сотні виступили із заявою до президента Володимира Зеленського, у якій закликали не звільняти у рамках обміну підсудних у справі розстрілу Майдану. Йдеться про Сергія Тамтуру, Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Олега Янішевського та Олександра Маринченка.

 

24 грудня адвокат колишніх співробітників спецпідрозділу "Беркут" Валентин Рибін заявив, що екс-беркутівців виключили зі списків на обмін.

 

27 грудня апеляційний суд Києва почав розгляд скарг захисників колишніх беркутівців, які вимагають скасувати для своїх підзахисних будь-які запобіжні заходи. Втім того дня він не встиг розглянути справу.

 

28 грудня судове засідання продовжилося. Під час нього генпрокурор Руслан Рябошапка вирішив змінити групу прокурорів у складі Донського, Земскова, Сімонова та Малашич, які працювали над справою впродовж кількох років. Рябошапка визнав за ними втрату повноважень, тож ці прокурори залишили засідання. Водночас, представники потерпілих оголосили відвід «новим» прокурорам – Куцому, шевеленку, Мазепіній та іншим. Оскільки вони, за словами адвокатів потерпілих, не володіють матеріалами справи, не мали можливості ознайомитися із сотнями томів справи про розстріли на Інститутській, сама постанова про заміну прокурорів складена з порушеннями. Проте суд цей відвід не задовольнив.