НОВИНИ

  ▪   Станіслав Козлюк

Керівництво ГПУ вимагало звільнити терористів і обвинувачених у масових розстрілах - документ

Генеральний прокурор вимагав змінити запобіжні заходи на особисті зобов’язання

Керівництво Генеральної прокуратури України (ГПУ) здійснювало тиск на прокурорів у резонансних провадженнях (справа про розстріли на Інститутській, справа харківських терористів тощо), вимагаючи звільнити обвинувачених із слідчих ізоляторів. Відповідний документ у своє розпорядження отримали з власних джерел журналісти Тижня.

 

У самому документі йдеться про «домовленості між Україною та Росією» щодо запланованого обміну, який стосується підозрюваних і засуджених.

 

«З огляду на стислі строки запланованого одночасного звільнення осіб, необхідно розглянути питання щодо зміни запобіжних заходів… на особисте зобов’язання», – йдеться у документі.

 

Зазначені «заходи» доручалося виконати в різних судах до 23 грудня 2019 року. 

 

Один із співрозмовників Тижня у Генпрокуратурі підтвердив цю інформацію на правах анонімності. Співрозмовник видання зауважив, що свого часу групи прокурорів отримали листи за підписом генпрокурора Руслана Рябошапки. В цих документах йшлося про людей, які нібито були у списках на обмін, який за інформацією російських медіа має відбутися 29 грудня цього року.
 

«Такий документ від Руслана Рябошапки прокурори справді отримували. Якщо говорити конкретно – то в цьому документі прокурорам ставили вимогу змінити запобіжні заходи підозрюваним на особисте зобов’язання. Але потрібно було попередньо обговорити це питання з судами та учасниками процесу», – зазначив співрозмовник Тижня.

 

Нагадаємо, 23 грудня Тристороння контактна група досягла домовленості щодо обміну полоненими між Україною та Росією.

 

Разом з тим у ЗМІ поширювалась інформація про те, що низку підозрюваних у злочинах, зокрема  "беркутівців" підозрюваних у розстрілах 20 лютого 2014-го на Інститутській готують до обміну, який нібито має відбутися 29 грудня.

 

Родичі Героїв Небесної сотні виступили із заявою до президента Володимира Зеленського, у якій закликали не звільняти у рамках обміну підсудних у справі розстрілу Майдану. Йдеться про Сергія Тамтуру, Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Олега Янішевського та Олександра Маринченка.

 

24 грудня адвокат колишніх співробітників спецпідрозділу "Беркут" Валентин Рибін заявив, що екс-беркутівців виключили зі списків на обмін.

 

27 грудня апеляційний суд Києва почав розгляд скарг захисників колишніх беркутівців, які вимагають скасувати для своїх підзахисних будь-які запобіжні заходи. Втім того дня він не встиг розглянути справу.

 

28 грудня судове засідання продовжилося. Під час нього генпрокурор Руслан Рябошапка вирішив змінити групу прокурорів у складі Донського, Земскова, Сімонова та Малашич, які працювали над справою впродовж кількох років. Рябошапка визнав за ними втрату повноважень, тож ці прокурори залишили засідання. Водночас, представники потерпілих оголосили відвід «новим» прокурорам – Куцому, шевеленку, Мазепіній та іншим. Оскільки вони, за словами адвокатів потерпілих, не володіють матеріалами справи, не мали можливості ознайомитися із сотнями томів справи про розстріли на Інститутській, сама постанова про заміну прокурорів складена з порушеннями. Проте суд цей відвід не задовольнив.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.