«Генеральна прокуратура заявляє, що колишній перший заступник міністра юстиції Корнійчук Є.В., який є підсудним у кримінальній справі про перевищення ним службових повноважень та службове підроблення, а також його захисник Фомін І.Ю., виступаючи у засобах масової інформації, а також коментуючи іноземним спостерігачам перебіг судового слідства у справі надають недостовірну інформацію. При цьому, вказані особи перекручують показання свідків і трактують їх на свою користь», – йдеться у заяві ГПУ.
«Тим самим Фомін і Корнійчук намагаються заздалегідь створити в суспільства уявлення про невинуватість останнього в здійсненні злочинів і здійснити тиск на суд. Таку ж ціль вони переслідують, заявляючи про нібито затягування процесу стороною обвинувачення», – сказано в повідомленні.
У Генпрокуратурі наголошують, що «представники державного обвинувачення відповідно до принципів змагальності й диспозитивності сторін здійснюють своє право в наданні доказів і доведенні їх переконливості перед судом».
Генпрокуратура зазначає, що вказані дії на цьому етапі кримінального судочинства є некоректними й перебувають поза процесуальними правами як підсудного, так і його захисника.
Відомство наголошує, що рішення про те, чи є тут склад злочину і чи винний підсудний у здійсненні злочину, приймається винятково судом при встановленні обвинувального або виправдувального вироку в справі.
Нагадаємо, 9 серпня екс-перший заступник міністра юстиції Євген Корнійчук та його захист заявили, що слухання справи за обвинуваченням його у перевищенні службових повноважень у Печерському райсуді Києва затягується.
22 грудня 2010 року Генпрокуратура порушила справу проти Корнійчука за підозрою в перевищенні службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки.
Корнійчука обвинувачено в тому, що він, перебуваючи на посаді першого заступника міністра юстиції, підписав лист, яким дозволив проведення конкурсу на юридичне обслуговування Національної акціонерної компанії "Нафтогаз Україна" в одного виконавця.
30 грудня 2010 року Печерський райсуд Києва вибрав Корнійчуку запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 23 лютого. Пізніше строк арешту неодноразово продовжувався судом, а всі апеляції адвоката на ці рішення було відхилено.
15 лютого Генпрокуратура змінила Корнійчуку запобіжний захід з арешту на підписку про невиїзд.