Генпрокуратура: За «схемою» Лозінського звільняють ще одного вбивцю

20 Червня 2014, 12:01

«Він був засуджений до 14 років позбавлення волі за вбивство людини та мав відбувати покарання до 2024 року. Але його відпустили наприкінці травня, через 4 роки після засудження, оскільки так звана «незалежна медкомісія» вирішила, що за станом здоров'я Олександр Таран нібито не може перебувати у в'язниці», – зазначив Петренко.

Він додав, що у незаконному звільненні ув'язненого були задіяні ті ж самі суддя та прокурор, що й у справі Лозінського.

«Направив відповідне подання до Генпрокуратури та Вищої ради юстиції з вимогою притягнути до відповідальності зазначених суддю та прокурора. Також звернувся до ГПУ з вимогою оскаржити рішення суду, яким Тарана було випущено на волю, та повернути його до місця відбування покарання», – наголосив Петренко.

За його словами, Мін'юст продовжуватиме перевірку подібних фактів.

«Маємо надію, що спільно з Генпрокуратурою нам вдасться повернути до відбування покарання всіх незаконно звільнених злочинців-багатіїв», – підкреслив міністр юстиції.

За словами Генерального прокурора Віталія Яреми, незаконне звільнення Лозінського – лише один з 386 подібних випадків, що відбулися протягом останніх трьох місяців.

«Коли звільнили із місць позбавлення волі колишнього депутата Лозінського, я дав доручення зробити вибірку, щоб дізнатися, кого ж звільнили в такий спосіб за останні три місяці. Це 386 чоловік, серед яких вбивці, розбійники, гвалтівники, які отримали по 15 років позбавлення волі, але через 2-3 роки вже були звільнені з міць позбавлення волі», – повідомив під час свого першого брифінгу генпрокурор.

Він запевнив, що ця статистика є предметом для серйозних перевірок.

Нагадаємо, що 11 червня стало відомо, що колишнього народного депутата Лозінського за рішенням суду достроково звільнили із в'язниці за станом здоров'я. Прокуратура визнала рішення судді Бориспільського міськрайонного суду незаконним, адже в суді не довели, що захворювання, вказані в медичній документації, становлять загрозу життю засудженого і унеможливлюють подальше перебування в місцях позбавлення волі. Проти посадовців, які посприяли незаконному звільненню, порушили провадження відповідно до ч.1 ст.367 Кримінального кодексу України (службова недбалість). А самого Лозінського 12 червня міліція затримала та повернула до колонії. Зокрема 18 червня у ГПУ повідомили, що висунуть підозру судді, який звільнив Лозінського