НОВИНИ

Суд пояснив звільнення Лозінського цілим букетом хвороб

Бориспільський міськрайонний суд Київської області мотивував звільнення колишнього нардепа від фракції "Блок Юлії Тимошенко" Віктора Лозінського важкою хворобою серця. Про це йдеться в ухвалі суду від 3 червня, підписаній головуючим на засіданні суддею Сергієм Вознюком.

"Судом встановлено, що засуджений, згідно зі спеціалізованим медичним висновком, має важке захворювання серцево-судинної системи, ішемічну хворобу серця, атеросклеротичний кардіосклероз, ризик серцево-судинних ускладнень, ризик тромбоемболії, облітеруючий атеросклероз судин нижніх кінцівок. Крім цього, у нього є дифузні зміни в печінці, хронічний панкреатит, хронічний пієлонефрит, кіста правої нирки", – зазначається в рішенні.

«Протягом перебування засудженого під вартою, в 2010, 2011, 2012, 2013 році та в період до 01.04.2014 року, відмічалось поступове погіршення стану хворого, про що свідчать ознаки органічного ураження серцевого м'язу (збільшення розмірів серця за рахунок гіпертрофії лівих відділів), наявність постійно підвищеного рівня артеріального тиску протягом доби без його зниження в нічний час, наявність порушень ритму серця у вигляді суправентрикулярної та шлуночкової екстрасистолії, фібриляції передсердь, ознаки атеросклерозу периферичних судин, що не спостерігалося раніше. Зазначено, що вищезазначена негативна динаміка розвитку патології серцево-судинної системи виникла на фоні лікування гіпотензивними та антиаритмічними медикаментозними засобами», – йдеться у документі.

В ухвалі  також наголошують, що за місцем відбування покарання Лозінського характеризують позитивно, режим відбування покарання він не порушував, дотримувався встановлених правил поведінки та розпорядку дня, стягнень не мав, отримав заохочення від начальника установи.

За словами голови Державної пенітенціарної служби України Сергія Старенького, в основу рішення суду лягли висновки лікарів та експертів, яких залучив до справи суддя. При цьому висновки медичної комісії самої пенітенціарної служби не містили в собі даних, які давали б можливість суду звільнити Лозінського від відбування покарання.

Нагадаємо, що 11 червня стало відомо, що колишнього нардепа Лозінського за рішенням суду достроково звільнили із в'язниці за станом здоров'я. Втім, вже 12 червня міліція затримала Лозінського та повернула до колонії. 

Прокуратура, у свою чергу, вважає рішення суду незаконним, адже в суді не довели, що захворювання, вказані в медичній документації, становлять загрозу життю засудженого і унеможливлюють подальше перебування в місцях позбавлення волі.

Крім того, прокуратура заявила, що виправний заклад незаконно випустив засудженого, оскільки державним обвинуваченням у встановлені законом терміни внесено апеляцію, а ухвала суду не вступила в силу.

Проти посадовців, які посприяли незаконному звільненню екс-нардепа, порушили провадження відповідно до ч.1 ст.367 Кримінального кодексу України (службова недбалість).

Як відомо, 20 квітня 2011 року Дніпровський райсуд Києва засудив Лозінського до 15 років позбавлення волі за жорстоке вбивство громадянина Валерія Олійника в мисливських угіддях у Голованівському районі Кіровоградської області 16 червня 2009 року. Початок терміну відбування покарання Лозінського – 01.03.2010 року. Кінець терміну відбування покарання – 01.03.2020 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.