Генпрокуратура скасувала заборону на будівництво Музею Революції гідності

6 Липня 2018, 15:22

Заступниця Генерального прокурора скасувала постанову прокурора Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури України про заборону будівництва Музею Революції гідності на вул.Інститутській. Про це повідомляє прес-служба ГПУ у п'ятницю, 6 липня.

 

"Встановлено, що вказана постанова є незаконною і підлягає скасуванню з огляду на наступне", – йдеться у повідомленні. 

 

Згідно з повідомленням на сайті ГПУ, постанова про тимчасову заборону будівництва є незаконною, адже базується на статті 237 Кримінального процесуального кодексу. В цій статті прописаний порядок проведення огляду місцевості з метою з’ясування обставин кримінального злочину.

 

Разом з цим Генеральна прокуратура України повідомляє, що скасування незаконної постанови не перешкоджає проведенню слідчого експерименту у кримінальному провадженні, досудове розслідування у якому триває ще з 2013 року, але у межах та спосіб, визначений законом. 

 

Нагадаємо, 4 липня Департамент спецрозслідувань Генеральної прокуратури видав припис про заборону будівництва "Музею Революції Гідності" на Інститутській.

 

У четвер, 28 червня, в Міністерстві культури України оголошено архітектурний проект, за яким на алеї Героїв Небесної Сотні збудують Національний музей Революції Гідності. 

 

4 вересня стало відомо, що Музей Революції Гідності пропонує віддати йому в оренду приміщення магазину, який знищив "Ікони революції".

 

У січні 2016 року в Україні зареєстрували Музей Майдану – Меморіальний комплекс Героїв Небесної сотні – Музей Революції Гідності, присвячений масовим протестам на Майдані Незалежності в центрі Києва взимку 2013-2014 рр. Директором призначили Ігоря Пошивайла, але питання з розташуванням не вирішили. В УІНП заявили, що відсутність приміщення для адміністрації фондосховища та експозиції Музею Революції Гідності ставить під загрозу збереження зібраної колекції.