"Невстановлені озброєні особи перешкоджали законній професійній діяльності кореспондентів видань "Газета по-українськи" та "Восточный вариант". Встановлено, що біля адмінбудівлі військкомату у Сімферополі, який захоплений групою озброєних осіб, вчинено напад на представників ЗМІ, поєднаний з погрозою застосування насильства, небезпечного для життя та здоров’я, а також силою відібрано їх фотоапаратуру та флеш-карти", – зазначили у ГПУ.
Повідомлення про злочин внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 171 (переслідування журналіста за виконання професійних обов'язків, карається штрафом до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до 5 років), ч. 2 ст. 187 Кримінального кодексу України (Розбій, карається позбавленням волі на строк від 7 до 10 років з конфіскацісю майн).
Досудове слідство у кримінальному провадженні триває.
Як повідомлялося, 8 березня біля республіканського військкомату у Сімферополі чоловіки зі зброєю побили журналістів, відібрали флеш-карти та пошкодили техніку.
Крім того, 7 березня на журналістів телеканалу "Інтер", що перебували поруч з військовою частиною №2355, яку у п'ятницю ввечері штурмували російські солдати, було здійснено напад.
Також 6 березня у Сімферополі група молодиків атакувала двох журналістів німецької газети "Більд".
Раніше про масове порушення прав журналістів у Криму заявляв Інститут масової інформації. Зокрема, за даними ІМІ, журналістів, які прибували з Києва та інших регіонів для висвітлення ситуації, озброєні чоловіки не пускали на територію Криму. Їхні машини зупиняли та, погрожуючи зброєю, повертали назад.
Згодом міжнародна правозахисна організація Amnesty International закликала Організацію з безпеки і співробітництва в Європі направити спостережну місію через напади на журналістів та активістів у Криму.