НОВИНИ

У Бельбеку російські військові погрожували стріляти у журналістів

У Бельбеку 50 українських військових прийшли без зброї на аеродром з вимогою пустити їх на позиції. Російські військові зустріли їх пострілами в повітря, але потім почалися переговори. Про це повідомив журналіст Польського радіо Тарас Шумейко телефоном.

За його словами, командир відмовився здати частину військової технічної авіації у Бельбеку військовим без опізнавальних знаків, а полковник Юрій Мамчур вирішив, що частина українців зі зброєю залишається чатувати в гарнізоні, а частина – йде на аеродром.

Близько 50 вояків без озброєння близько 8:40 рушила колоною на аеродром, який займають військові без опізнавальних знаків.

"Коли колона підійшла до входу на аеродром разом із пресою, тут багато преси з усього світу, - російські солдати почали стріляти в повітря. А журналістам погрожували стріляти по ногах. Згодом вийшов їхній командир і провів переговори з Юрієм Мамчуром. Причому російські військовики не представляються, навіть званням, єдине що відомо, що командира росіянин звуть Роман", - розповів журналіст.

Він зазначив, що Мамчур вимагав дозволили українським військовим зайняти свої робочі позиції, і запропонував спільно нести охорону військових складів на території аеродрому.

"Росіяни погодилися частково – дозволи вивести на позиції технічний наряд, близько 10 осіб. Мамучур зідзвонюється з командиром російського загону і вимагає виконання решти вимог. "Програма максимум" - вимагати від росіян залишити територію частини. Росіяни кажуть, що командування дає наказу про відступ", - повідомив журналіст.

Як повідомлялось, 3 березня вночі російські військові, використовую світло-шумові гранати, захопили майже всі будівлі української авіаційної бригади у Бельбеку.

Під час штурму від розриву світло-шумової гранати заступник начальника штабу бригади отримав контузію.

Згодом представник ЧФ РФ з погрозами вимагав від командування бригади прийняття присяги на вірність «нової влади» Криму обіцяв українським військовослужбовцям «вжити найжорсткіших заходів». Втім ніхто не піддався на погрози.  

Нагадаємо, 1 березня Рада Федерації підтримала звернення президента РФ Владіміра Путіна та дала згоду на введення російських Збройних Сил РФ на територію Криму

Вчора пізно ввечері Європейський Союз дав Росії 48 годин на деескалацію конфлікту з Україною.

Читайте також Експерт: в Україні Путін повторює гітлерівський сценарій

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.