Генпрокуратура не підтвердила «справу проти Кучми». Але й не заперечила

22 Березня 2011, 07:53

Журналісти звертають увагу на те, що керівник прес-служби не заперечив інформацію про порушення кримінальної справи, а сказав, що «на цей момент такої інформації у прес-службі Генеральної прокуратури немає».

Першим це повідомлення поширило агентство УНН, причому подало деякі подробиці: ніби справу порушено через підозри в організації убивства, що прикордонній службі видано розпорядження про заборону на виїзд екс-президента за межі України, і нарешті, що рішення про порушення цієї справи ухвалив перший заступник генерального прокурора Ренат Кузьмін. Агентство посилається на джерела, близькі до Генеральної прокуратури України.

У той же час, джерело ВВС повідомило, що інформація про можливість порушення кримінальної справи проти Леоніда Кучми вперше з'явилася кілька місяців тому, невдовзі після того, як у Генеральній прокуратурі відбулися кадрові зміни – генеральним прокурором став Віктор Пшонка, а його першим заступником – Ренат Кузьмін.

Водночас Ренат Кузьмін в телефонній розмові з УНІАН на запитання, чи справді генпрокуратура порушила кримінальну справу стосовно екс-президента, відповів: «Ви ж знаєте телефон прес-служби, з цими питаннями звертайтесь до неї».

Адвокат родини Гонгадзе, Валентина Теличенко нещодавно в інтерв'ю газеті «Дзеркало тижня» заявляла, що після того, як арештований за підозрою у вбивстві журналіста генерал Олексій Пукач назвав замовником убивства Юрія Кравченка, немає «легальних можливостей уникнути порушення кримінальних справ і проти інших осіб», серед яких адвокат назвала Леоніда Кучму, Володимира Литвина та колишнього заступника міністра внутрішніх справ Миколу Джигу.

Однак згодом у ході слідства із справи було вилучено формулювання про замовність убивства Георгія Гонгадзе. Тому незрозуміло, за якою статтею могла бути порушена ймовірна справа проти екс-президента Кучми.

Окрім Генеральної прокуратури, своє розслідування справи Гонгадзе ще у 2001 році проводило американське агентство Kroll. Згідно із його висновками, «ані обставини зникнення Георгія Гонгадзе, ані записи не дозволяють стверджувати про причетність президента до цієї справи». Послуги агентства Kroll оплачував зять президента Кучми Віктор Пінчук.

Нагадаємо, у березні Апеляційний суд відмовив у задоволенні клопотання про визнання вбивства журналіста Георгія Гонгадзе замовним.

Представники вдови Гонгадзе заявили, що слідство робить спроби зменшити провину Пукача й приховати від відповідальності замовників убивства.