Газпром подав новий позов щодо розірвання контрактів з Україною

30 Червня 2018, 13:08

Компанія "Газпром" подала новий позов щодо розірвання чинних контрактів на поставку та транзит газу через Україну, Про це розповів голова правління російського "Газпрому" Олексій Міллер.

 

Варто зазначити, що по новому позову вже почалося формування трибуналу Стокгольмського арбітражу.

 

Міллер зазначив, що основною умовою подальших переговорів є "відновлення балансу в інтересах сторін", у тому числі скасування рішення Стокгольмського арбітражу, та "конструктивні пропозиції" зі сторони України.

 

За словами Міллера, Україна повинна надати аргументи економічної доцільності транзиту через свою територію.

 

Нагадаємо, 25 травня глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв повідомив, що переговори між Україною, Росією та Європейським союзом щодо майбутнього транзиту російського газу до Європи можуть відбутися вже в червні 2018 року. 

 

Як повідомлялося, 6 квітня гендиректор Директорату з питань енергетики Єврокомісії Домінік Рісторі заявив, що Єврокомісія допоможе Україні в переговорах з російською корпорацією «Газпром» після завершення терміну дії контракту на транзит газу.

 

28 лютого Нафтогаз отримав остаточне рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзиту, відповідно до якого суд зобов`язав Газпром виплатити Нафтогазу 4,63 млрд дол. За результатами розгляду двох справ Газпром винен українській компанії 2,56 млрд дол.

 

У російській компанії не погодилися з рішенням арбітражу і заявили, що оскаржуватимуть його. 1 березня Газпром відмовився від своїх зобов`язань щодо постачання в березні в Україну газу і повернув Нафтогазу передоплату за це паливо. Тому "Нафтогаз України" уклав контракт на поставку 60 млн куб. м газу з польською державною нафтогазовою компанією PGNiG ("Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo"). Також відзначається, що поставки почалися 2 березня о 6:00 через вузол "Германовичи", який з`єднує українську та польську газотранспортні системи.