НОВИНИ

У Нафтогазі повідомили, коли можуть відбутися газові переговори між Україною, ЄС і Росією

Водночас Коболєв зазначив, що переговори треба вести безпосередньо з Газпромом, а не лише з Міністерством енергетики РФ.

Глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв повідомив, що переговори між Україною, Росією та Європейським союзом щодо майбутнього транзиту російського газу до Європи можуть відбутися вже в червні 2018 року. Про це він заявив у п'ятницю, 25 травня, під час дискусії про український газотранспортний маршрут після 2019 року в Брюсселі.

 

"Ми дуже вітаємо переговори за участю Європейської комісії. Ми сподіваємося, що до цих переговорів буде залучений Газпром ", – наголосив Коболєв.

 

Водночас він зазначив, що переговори треба вести безпосередньо з Газпромом, а не лише з Міністерством енергетики Росії, оскільки на попередніх таких переговорах гендиректор "Газпрому" Олексій Міллер неодноразово наголошував, що компанія є акціонерним товариством, "тому позиція міністра не вирішальна для нього".

 

"В поданій ним під час дискусії презентації, робиться припущення, що такі переговори можуть відбутися вже в червні. Одночасно в ній зазначається, що Нафтогаз продовжить двостороннє обговорення з Газпромом", – йдеться в повідомленні.

 

Як повідомлялося, 6 квітня генеральний директор Директорату з питань енергетики Єврокомісії Домінік Рісторі заявив, що Єврокомісія допоможе Україні в переговорах з російською корпорацією «Газпром» після завершення терміну дії контракту на транзит газу.

 

Нагадаємо, 28 лютого Нафтогаз отримав остаточне рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзиту, відповідно до якого суд зобов`язав Газпром виплатити Нафтогазу 4,63 млрд дол. За результатами розгляду двох справ Газпром винен українській компанії 2,56 млрд дол.

 

У російській компанії не погодилися з рішенням арбітражу і заявили, що оскаржуватимуть його. 1 березня Газпром відмовився від своїх зобов`язань щодо постачання в березні в Україну газу і повернув Нафтогазу передоплату за це паливо. Тому "Нафтогаз України" уклав контракт на поставку 60 млн куб. м газу з польською державною нафтогазовою компанією PGNiG ("Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo"). Також відзначається, що поставки почалися 2 березня о 6:00 через вузол "Германовичи", який з`єднує українську та польську газотранспортні системи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.