Freedom House: Найкраще, що може зробити Янукович – піти в відставку

9 Грудня 2013, 23:39

 «Президент Янукович втратив довіру і легітимність в очах українського народу. Ми не підтримуємо владу натовпу, але Янукович сам створив кризу, відкинувши рух до європейської інтеграції, ігноруючи тим самим вимоги протестувальників, щоб уряд працював від імені народу», – заявив голова Freedom House.

 Правозахисна організація вказує, що 9 грудня влада вдалася до силових методів для демонтажу барикад в урядовому кварталі, а також обшуку «офісів щонайменше однієї опозиційної газети, а також телеканалу і сайту новин».

«Найкраще, що може зробити Янукович, з огляду на його заклик припинити протести, – оголосити свою відставку і, таким чином, зробити можливими дострокові президентські вибори», – вважає Крамер.

Також правозахисник закликав США і ЄС запровадити санкції проти керівництва України у разі застосування силу проти мирних мітингувальників.

 «США і ЄС мають тиснути на уряд України, щоб той дослухався до законних вимог протестувальників, і, за необхідності, запровадити санкції проти тих осіб, які відповідальні за будь-яке подальше використання сили», – наголосив він.

Нагадаємо, опозиція назвала серед основних завдань Майдану  відставка уряду Азарова, дострокові парламентські та президентські вибори, підписання угоди про Асоціацію з ЄС.

 Прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що відставка президента суперечитиме Конституції.