НОВИНИ

Яценюк: Дострокові вибори можливі через Конституційний процес

Дострокові вибори можливі через Конституційний процес. Про це заявив голова Політради ВО "Батьківщина" та фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк на брифінгу в Штабі національного спротиву в суботу, 7 грудня.

Яценюк підкреслив, що переговори щодо вирішення політичної і економічної кризи мають стосуватися формування технічного уряду, "який повинен першим питанням поставити підписання Угоди про асоціацію з ЄС", та відновлення співпраці с МВФ.

"Щодо дострокових президентських і парламентських виборів – ця наша вимога повинна бути виконана через Конституційний процес. Адже саме в Конституції передбачена дата проведення президентських виборів", - наголосив він.

Він нагадав, що вчора "тисячі представників української культурної еліти, мистецької української інтелігенції разом з Майданом і разом із українською опозицією виставили три вимоги" президенту Януковичу: "Відставка уряду, покарання злочинців і звільнення тих, хто незаконно утримується".

"Будь-які подальші переговори можливі після того, коли будуть задоволені ці три ключові вимоги", - наголосив Арсеній Яценюк.

За його словами, опозиція розширює протестну акцію.

Яценюк нагадав, що завтра на Майдані о 12.00 розпочнеться третє Народне віче: "Це третій етап української акції в боротьбі за свої права".

Разом з тим, за словами Яценюка, після виконання вимог має бути сформований "технічний" уряд.

"Технічний уряд має підписати угоду про асоціацію з ЄС, а також негайно відновити переговори з МВФ", - зазначив Яценюк.

"Далі наша вимога – дострокові парламентські та президентські вибори, і вона має бути виконана через конституційні процеси", - додав він.

Раніше зі сцени на Майдані Яценюк повідомив, що МВФ готовий до відновлення переговорів з Україною для видачі чергового кредиту.

Як повідомлялось, 6 грудня прем'єр-міністр Микола Азаров пояснив, що відставка Віктора Януковича суперечить Конституції України. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.