Форум громадянського суспільства висунув парламенту і Януковичу ультиматум

14 Жовтня 2011, 17:17

Як повідомили Тижню у прес-службі громадянського руху «Спільна Справа», у протилежному випадку на Україну чекає загальнонаціональна акція громадянської непокори.

Текст ультиматиму буде надісланий кожному народному депутатові.

«Цинічним нехтуванням Конституцією, голосуванням чужими картками, самовільним продовженням своїх повноважень – ви поставили себе поза Законом. Ви втратили юридичну легітимність та суспільне визнання. Ви маєте піти самі. Інакше ми вам допоможемо це зробити», – говориться в ультиматумі форуму, в якому також взяти участь воїни-афганці ВГО «Ніхто крім нас».

Про вимоги щодо негайного розпуску Верхоної Ради також повідомлять президента Віктора Януковича.

«Право на відкликання влади є невід’ємним атрибутом будь-якої демократичної республіки. Для цього громадянам не потрібні жодні підстави, достатньо їхньої волі. Саме тому ми не будемо перелічувати в цьому зверненні ті сотні причин, через які Верховна Рада України втратила суспільне визнання, а відтак і мандат народної довіри», – йдеться у зверненні до президента.

Януковичу також повідомляється, що єдина мета звернення – отримати від нього, як гаранта Конституції, відповідь, чи гарантуєте він народові України – єдиному носієві державної влади – право на відкликання своїх представників.

Наприкінці засідання було оголошено план дій у випадку, якщо Верховна Рада не виконає вимог ультиматуму. Згідно з ним, 3 листопада представники громадських організацій та ініціатив, які підтримують вимоги Форуму, мають провести в усіх обласних центрах попереджувальні масові акції протесту. Після цього у Києві 5 листопада відбудеться засідання Народної Ради, куди мають бути делеговані по три особи від кожної області. Саме цей орган буде координувати організацію та проведення загальнонаціональної акції громадянської непокори.

Делегатами Форуму громадянського суспільства зареєструвалися 577 осіб, які представляли громадські організації, об’єднання та ініціативи з усіх областей України.

Як відомо, 20 вересня учасники акції протесту, серед яких були і ветерани-афганці, штурмували Верховну Раду, протестуючи проти ухвалення законопроекту №9127, який, зокрема, надає право Кабміну самому визначати розмір пільг, залежно від наявності грошей у бюджеті.

30 вересня, прем’єр-міністр Микола Азаров від імені Кабміну підписав меморандуми з представниками всеукраїнських громадських організацій афганців та чорнобильців щодо врегулювання питань соціального захисту цих категорій громадян. Однак, попередня спроба уряду домовитися з представниками Спілки ветеранів Афганістану та організації «Ніхто, крім нас» провалилася