Фірташ просить Януковича ветувати закон про векселі

12 Липня 2013, 18:18

Як наголошують у ФРУ (очолює Федерацію роботодавців України Дмитро Фірташ – Ред.), прийняті парламентом зміни свідчать про намір влади вилучити у бізнесу щонайменше 20 млрд грн оборотних коштів протягом другого півріччя.

«Адже запропонований варіант розміщення фінансових казначейських векселів з врахуванням неринкової процентної ставки та фактично відсутності права вибору у бізнесу, означає примусову заморозку зобов’язань держави перед роботодавцями на термін до п’яти років. Такий стан справ призведе до подальшого погіршення фінансового стану суб’єктів господарювання та скорочення експорту. Як наслідок, буде збільшене негативне сальдо торгівельного балансу та різко зросте прихований дефіцит бюджету», – стверджують у Федерації.

В організації пояснюють, що оформлення фінансовими векселями поточних заявок на відшкодування ПДВ, фактично означає введення якогось аналога податку з обороту для експортерів.

«Складається парадоксальна ситуація, коли всі держави стимулюють експорт, Україна, шляхом введення фінвекселей, навпаки його пригнічує. Це нагадує сумнозвісний мораторій на видачу вкладів населенню, який Нацбанк вводив у 2008 році», – наголосили у ФРУ.

Крім того, як наголошують у Федерації роботодавців, надання органам доходів і зборів можливості фактично приймати рішення про те, яким чином відшкодовувати ПДВ – фінансовими векселями або грошима, прямо веде до виникнення поля для корупції в цьому питанні.

«Проблемою є також  і те, що Порядок обігу фінвекселів, від якого в першу чергу буде залежати їх ліквідність, доручено затверджувати Кабміну», – зазначають в організації. 

«Федерація роботодавців України із розумінням ставиться до складної ситуації з виконанням держбюджету, а тому ще наприкінці 2012 року готова була погодитись з можливістю використання фінансових казначейських векселів для погашення виключно наявної бюджетної заборгованості з відшкодування ПДВ», – сказано у зверненні.

Але, як стверджують у ФРУ, навіть таке погашення мало би відбуватися тільки за умови добровільного обрання подібного способу погашення заборгованості платником податків.

«У той же час, з можливістю використання зазначеного інструменту для розрахунків за видатковими статтями бюджету, а також для оформлення погашення поточних заявок з відшкодування ПДВ Федерація роботодавців України категорично не погоджується», – йдеться у зверненні.

Як повідомлялося, 4 липня Верховна Рада ухвалила закон щодо реструктуризації бюджетної заборгованості із застосуванням фінансових векселів. Таким чином Кабмін отримав право реструктурувати фактичну бюджетну заборгованість за визначеними ним видатками державного бюджету, що виникла станом на 1 січня 2013 року, видачею фінансових казначейських векселів. Опозиція заявляла, що держава за допомогою введення векселів хоче позбутися своїх боргів перед бізнесом.