Попередні дані рівня ВВП за другий квартал у країнах єврозони, що будуть оприлюднені у середу, покажуть, що економіка валютного блоку розвинулася на 0,2% у порівнянні із першим кварталом. «Це буде найкращим доказом того, що найважчі часи економічного спаду з часів Великої Депресії вже позаду» – вважає оглядач Financial Times Джеймс Фонтанелла-Хан. Покращення бізнес-клімату у липні також свідчить про те, що невпевнене відновлення Єврозони продовжується.
За рівнем зростання економіки у квітні-липні єврозона все ж перебуває далеко позаду країн Великої Сімки, проте досягає рівня зростання Японії та Великої Британії у другому кварталі цього року. Такий контраст засвідчує вразливий характер будь-якого відновлення у Єврозоні та стійку розбіжність між країнами-членами, зазначає Financial Times.
Виробництво товарів – сектор, що сильно постраждав від боргової кризи, зріс минулого місяця вперше за два роки. Це було справді великим досягненням. За даними індексу купівельної спроможності Markit це відбулося завдяки сильним показникам Німеччини та Італії. Останні показники рівня виробництва по єврозоні вказують на його зростання і, на думку старшого економіста Markit Роба Добсона, це «ймовірно призведе до подальшого росту завдяки зростанню рівня промислового виробництва у Франції та Іспанії в останній половині 2013 року».
Проте, є ще кілька важливих факторів, які необхідно подолати для повноцінного виходу Єврозони з кризи. Так, на думку Джеймса Фонтанелли-Хана, найбільшим страхом європейських політиків є «безробітне відновлення», коли директори не братимуть на роботу нових робітників для того, щоб утримувати ціни на низькому рівні, при цьому підвищуючи рівень попиту споживачів.
Крім того, протягом перших місяців цього року деякі країни все ще відставали від своїх цілей у політиці жорсткої економії. В той час як Бельгія, Іспанія та Франція зменшили свій бюджетний дефіцит до рівня, що був меншим за очікуваний, Нідерландам не вдалося здійснити жодного вагомого поступу у зменшенні свого фіскального дефіциту. В Італії ж навпаки бюджетний дефіцит лише зріс.