НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Експерт: більшість країн ЄС братимуть приклад з Німеччини щодо угоди про асоціацію з Україною

Майже половина країн-членів ЄС, що дотримуються нейтральної позиції у питанні підписання угоди про асоціацію з Україною, прийматиму кінцеве рішення з огляду на позицію Німеччини. Таку думку у коментарі Тиждень.ua висловив політичний аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Володимир Горбач.

«І тому ключова країна з вирішення цього питання – це Німеччина. Яку позицію займе Німеччина, таку позицію займуть пасивніші члени ЄС і відповідно чи оптимісти, чи песимісти, змушені будуть рахуватися з думкою більшості. Німеччина не задає тон (в питанні підписання угоди про асоціацію з Україною – Ред.), бо вона не є більш активною в цьому процесі, але всі інші, хто намагається задавати тон, діють з оглядом на Німеччину», – вважає Горбач.

Водночас він зазначає, що головна проблема україно-німецьких відносин – це відносини президента Віктора Януковича з німецьким канцлером Ангелою Меркель.

«І камінь спотикання цих відносин – Юлія Тимошенко. Я вважаю, що позицію найлегше і найпростіше було би звільнити шляхом звільнення Тимошенко з ув’язнення в будь-якому вигляді і за будь-яких умов», – додає експерт.

«Якщо робити акцент на економічній зацікавленості німецької економіки в українському ринку – це довший шлях і складніший. Тому це не гарантує позитивної рішення з боку Німеччини принаймні поки канцлером залишається Ангела Меркель – до осені. Зрештою до саміту у Вільнюсі. Без звільнення Тимошенко українській владі буде дуже важко знайти аргументи, які би змінили думку німецького керівництва, що перед парламентськими виборами дуже залежне від громадської думки свого виборця. Не змінивши громадську думку німецького виборця, українська влада не зможе змінити думку німецького уряду. А зробити це можна тільки одним способом – випустити Тимошенко і показати це по телевізору», – переконаний Горбач.

Як раніше повідомляв Тиждень.ua, на думку Горбача, дев'ять країн ЄС готові сприяти підписанню угоди про асоціацію з Україною.

Нагадаємо, 10 грудня 2012 року Рада закордонних справ ЄС ухвалила висновки, в яких заявила про готовність підписати Угоду про асоціацію з Україною до Вільнюського саміту “Східного партнерства”, запланованого на листопад 2013 року, за умови прогресу у зміні виборчого законодавства, вирішенні проблеми вибіркового правосуддя та продовження реформ в рамках Порядку денного асоціації.

Як стало відомо, 15 травня Єврокомісія має намір оцінити прогрес Києва у виконанні критеріїв підписання угоди про асоціацію.

На початку квітня цього року канцлер Німеччини Анґела Меркель заявила, що  Україні необхідно вирішити ще "цілу низку проблем" для зближення з ЄС. «Існує цілий ряд проблем з Україною. Безумовно йдеться тут і про Юлію Тимошенко, проте це не єдина тема», - сказала Меркель.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.