НОВИНИ

Тисячі європейців протестували біля Ради ЄС проти політики жорсткої економії

Кілька тисяч людей, які з'їхалися до Брюсселя з різних країн Європейського союзу, взяли участь у демонстрації протесту проти політики жорсткої економії. Вона проходила за кілька сотень метрів від будівлі Ради ЄС, в якій глави держав і урядів 27 країн ЄС обговорювали заходи з подолання економічної та фінансової кризи.

Демонстранти, яких за словами організаторів було 15 тис., а за оцінкою поліції – 10 тис., представляли профспілкові об'єднання Бельгії, Німеччини, Франції, Великобританії, Польщі та інших країн.

Вони звинувачували керівництво ЄС і країн-членів союзу у тому, що урізання бюджетів та інші заходи економії перекладають основний тягар кризи на працюючих і найменш захищені верстви населення.

«Структурні реформи тиснуть на тих, хто вже й так заплатив за наслідки кризи», – заявила генеральний секретар Європейської конфедерації профспілок Бернардет Сеголен. Її перед початком саміту прийняли голова Європейської ради Херман Ван Ромпей і глава Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу.

Ван Ромпей визнав, що не можна закривати очі на соціальні протести, але захищав проведену Брюсселем стратегію «затягування поясів» і закликав «до терпіння» в очікуванні позитивних результатів, «які завжди проявляються з деяким запізненням».

Підступи до самої будівлі Ради ЄС, до під'їзду якого під'їжджали кортежі з главами держав та урядів, були оточені металевими огорожами, і демонстрантів до неї не підпускали.

Коли маніфестація завершилася, кілька десятків лівих активістів, в основному, молодих людей з різних європейських країн, все ж проникли в сусідню будівлю Єврокомісії, де перебуває генеральний директорат економіки і фінансів. При виході з нього вони були затримані поліцією для встановлення особи.

Як повідомлялося, вчора Європейський парламент відхилив проект бюджету Євросоюзу на найближчі сім років, який був узгоджений керівниками країн-членів ЄС на лютневому саміті. Депутати Європарламенту заявили, що бюджет в його нинішньому вигляді – неприйнятний. Після важких переговорів на саміті було вирішено, що бюджет на 2014-2020 рр. повинен бути урізаний більше ніж на 3%.

Головним порядком денним вчорашнього саміту мали стати економічні проблеми Євросоюзу – в першу чергу, питання про заходи жорсткої економії і боротьби з безробіттям.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.