"Ми не визнаємо анексію Криму, і незаконний референдум, що відбувся там. Цей референдум привів до нелегальної, з нашої точки зору, анексії", – сказала Ештон.
За її словами, необхідно використовувати всі дипломатичні засоби для стабілізації ситуації та продовжити переговори, а також вжити заходів щодо економічної підтримки України та знайти політичні та економічні рішення для її проблем на короткостроковий і довгостроковий періоди.
"Перш за все, ми повинні підтримати Україну, щоб вона стала демократичною і життєздатною в економічному плані державою. Потрібно, щоб вона відповідала прагненням свого народу", – зазначила Ештон.
Вона повідомила, що просила Єврокомісію та Раду ЄС розробити та застосувати комплексну політику для України.
Ештон підкреслила важливість проведення в Україні реформ і виконання положень політичної частини угоди про асоціацію з ЄС.
Глава дипломатії Євросоюзу вкотре нагадала про обіцяну Україні додаткову допомогу в €1,6 млн і висловила сподівання, що їх нададуть до виборів 25 травня.
За її словами, важливу роль у зміцненні економіки України повинна зіграти економічна частина угоди про асоціацію. Ештон також підкреслила значення для майбутнього України демократичних перетворень в країні.
Згадавши нещодавній саміт ЄС- США, Ештон вказала на збіг позицій сторін з багатьох міжнародних питань, зокрема, по Україні та близькосхідному врегулюванню.
Свій звіт Ештон завершила завданнями в галузі політики безпеки та оборони, яка, за її словами, у світлі подій в Україні набуває особливого значення та закликала переходити від дискусій до конкретних результатів.
Вона висловила сподівання, що новий верховний представник ЄС просунеться далі за всіма напрямками діяльності Європейської зовнішньополітичної служби .