НОВИНИ

Ештон: "референдум" у Криму суперечить законам України і міжнародним нормам

Верховний представник ЄС із зовнішньої політики та політики безпеки Кетрін Ештон назвала референдум у Криму про відокремлення від України «так званим» і таким, що суперечить законам України і міжнародним нормам. Про це Ештон заявила журналістам перед засіданням Ради ЄС на рівні міністрів закордонних справ 28 країн-членів.

Вона вкотре закликала Росію до прямих переговорів з керівництвом України щодо деескалації конфлікту в Криму.

"Ми поглянемо на результати так званого референдуму у Криму, який є незаконним і суперечить Конституції України та міжніродним нормам. Ми закликаємо Росію зустрітися з українськими лідерами і почати з ними діалог, щоб спробувати здійснити деескалацію ситуації якнайшвидше", - сказала Ештон.

"Наразі ми не бачимо жодних ознак деескалації. Ми розглянемо також те, що ми можемо зробити далі перед самітом ЄС пізніше цього тижня. Ми маємо також надіслати сигнал Росії, щоб вона розуміла всю серйозність ситуації. Але також ми віримо, що має бути діалог з Росією, щоб не порушувалась територіальна цілісність України, і щоб Україна мала гарні і міцні відносини і з Росією, і з Європейським Союзом", - додала Ештон.

Як повідомлялось, про невизнання результатів "референдуму" в Криму вже заявили ЄС, США, Туреччина, Великобританія, Франція та Італія, а також Канада та Японія.

Нагадаємо, у Криму 16 березня відбувся так званий "референдум" щодо статусу АРК. Самопроголошений прем’єр Криму Сергій Аксьонов заявив, що 96,6% тих, хто брав участь у "референдумі", висловилися за приєднання до Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.