НОВИНИ

Ештон: найважливіше - зробити так, щоб утримати на плаву економіку України

Проблема України буде домінувати у планах Європейського союзу в найближчий період. Про це заявила верховний представник ЄС Кетрін Ештон під час дискусії на Брюссельському форумі.

"Нашим завданням стало утримати Україну від економічного колапсу. Сьогодні ми найбільше хвилюємося за долю її економіки. Ми повинні запропонувати їй необхідну допомогу", - сказала Ештон.

Вона зазначила, що раніше в ході своїх візитів до Києва вже визначила три групи проблем української економіки. Йдеться про проблеми дефіциту, які можна вирішити відносно швидко, виділивши Україні кілька мільярдів євро.

Друга група проблем, за оцінкою Ештон, пов'язана з економічною ефективністю української промисловості, багато підприємств якої потребують модернізації. 

Ештон зазначила, що подібні проблеми країнам ЄС уже доводилося вирішувати і в цьому є відповідний досвід.

Крім того, за словами Ештон, третя група - це структурні проблеми - як створювати необхідні ресурси для виплати по рахунках і розвитку економіки без перебоїв з грошима.

"Я не виключаю жодних варіантів. Європейська рада зараз розглядає їх. Для мене найважливіше - зробити так, щоб утримати на плаву економіку України, тому що від цього залежить основне: життя простих людей", - заявила Ештон.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.