ENEMO закликає владу і суди дотримуватися закону і відстояти волю виборців

Акценти
5 Листопада 2012, 11:11

«Спостерігачі повідомляють про випадки, коли правоохоронні органи і невідомі особи зупинили роботу ОВК, зіпсували бюлетені, незаконно вилучили протоколи дільничних виборчих комісій (ДВК), запобігали і перешкоджали звичайній роботі комісії. Із багатьох джерел відомо, що існують невідповідності між протоколами, які заповнюється в ДВК та результатами, опублікованими на веб-сайті Центральної виборчої комісії (ЦВК)», – йдеться у повідомленні.

Спостерігачі зауважують, що інциденти відбуваються в основному в одномандатних виборчих округах, де різниця в голосах між опозиційними та провладними кандидатами дуже несуттєва, наприклад, в округах № 211 і № 223 (м. Києва), № 95 (Київської області), № 132 (Миколаївської область), № 20 і № 21 (Волинської області), № 11 і № 14 (Вінницька область) і № 189 (Хмельницької області).

Крім того, в ENEMO зауважують, що обмеження доступу журналістів і уповноважених осіб до приміщень, де відбувається процес підрахунку голосів ставить під сумнів прозорість діяльності ОВК та достовірність результатів підрахунку в цих виборчих округах.

«ENEMO закликає владу і суди дотримуватися закону і відстояти волю виборців, яка повинна відображатись під час процесу зведення результатів голосування. Крім того, ENEMO нагально закликає правоохоронні органи до неупередженого розслідування і переслідування осіб, відповідальних за порушення і фальсифікації в ході процесу зведення підсумків», – наголосили в місії.

Читайте також Міжнародна оцінка виборів: США і Європа розчаровані, СНД і ГУАМ хвалять

Нагадаємо, 29 жовтня голова місії ENEMO Пітер Новотни зазначив, що спостерігачі ENEMO на нинішніх парламентських виборах відзначають більшу кількість порушень, порівняно з виборами 2006 та 2007 років і президентськими виборами 2010 року.

90