НОВИНИ

Європейські спостерігачі: Веб-камери можуть вплинути на результати виборів

Чимало українців не розуміють призначення веб-камер на виборчих дільницях, а це може вплинути на результати голосування. Про це свідчать результати другого проміжного звіту Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами (ENEMO).

«Хвилює те, як до цих відеокамер будуть ставитися жителі віддалених  регіонів. Адже наразі багато партій використовує це як елемент тиску на виборців. Тож багато людей сприймає веб-камери як засіб контролю за процесом волевиявлення. Однак наявність камер на виборчих дільницях не передбачає  порушення таємниці голосування. І це треба пояснити», – заявив координатор довгострокових спостерігачів місії ENEMO в Україні Ельмір Цаміч.

Другий проміжний звіт Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами (ENEMO) мітить результати моніторингу виборчої кампанії у період з 10 вересня по 8 жовтня.

Читайте також: Україна витратила мільярд гривень на можливість «подивитись як голосує ваша бабуся»

Нагадаємо, 4 липня Верховна Рада виділила ЦВК 993,6 млн гривень для обладнання виборчих дільниць на парламентських виборах системами відеоспостереження. Згідно із даними ЦВК, в Україні - 33 642 дільниці.

Згідно з результатами  соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 10 по 15 серпня, більше ніж половина українців вважає, що встановлення відеокамер на виборчих дільницях переслідує іншу мету, ніж запобігання порушенням.

Читайте також: «Побачу кожного»: веб-камери на виборах не захистять репутацію влади

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.