За їх словами, група учених КНУ ім. Шевченка підготувала експертний висновок, вказавши на всі негативи пропонованого законопроекту.
"Тому більш ніж дивує поява 18 травня ц. р. в інтернеті інформації з "промовистим" заголовком: "В Київському Національному університеті ім. Тараса Шевченка підтримали необхідність прийняття законопроекту "Про засади державної мовної політики", що є відвертим перекрученням фактів і цитат експертного висновку", – повідомили експерти.
У тексті висновкузазначається, що даний законопроект "містить низку нечітких формулювань і суперечностей, а тому вимагає доопрацювання".
Крім того, експерти наголосили на тому, що "питання державного статусу української мови має стратегічну вагу в контексті цілісності держави, її сили і здатності до відтворення загальноєвропейських і світових пріоритетів в усіх сферах життя".
"Впадає в око невідповідність деяких положень законопроекту заявленому в п. 2 ст. 5-ї принципу "забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на всій території держави", – йдеться у висновку.
Таким чином, усупереч задекларованому принципу держава фактично усувається від забезпечення функціонування української мови в телерадіопросторі (п. 3 ст. 24) та друкованих засобах масової інформації (п. 6 ст. 24).
Отже, державних гарантій розвитку української мови у цих сферах фактично немає, свідченням чого є, по суті, стан з українськомовною загальнодержавною періодикою.
Крім того, експерти зазначили, що ознайомлення з текстом проекту Закону дає підстави стверджувати, що "до створення його концепції та самого викладу не залучалися вітчизняні фахівці-філологи, зокрема соціолінгвісти та соціологи мови, оскільки, крім концептуальних ненаукових тверджень, текст також містить логічні, стилістичні та пунктуаційні помилки".
Нагадаємо, у вересні минулого року мовознавці, які підготували експертний висновок законопроекту "регіоналів"Вадима Колесніченка та Сергія Ківалова, заявили на прес-конференції, що цей законопроект суперечить Конституції.
Як повідомлялося, парламентський комітет з питань культури і духовності відхилив законопроект про мови, внесений "регіоналами"Вадимом Колесніченко та Сергієм Ківаловим.
Нещодавно спікер Володимир Литвин заявив, що законопроект "регіоналів"де-факто вводить другу державну мову.